Policjanci kontrolują autokary, którymi dzieci jadą na ferie

0

Ferie zimowe to okres zorganizowanych wyjazdów na wycieczki, obozy czy zgrupowania. Każdy z uczestników takiego wyjazdu powinien bezpiecznie dotrzeć do celu podróży. Aby tak się stało, policjanci kontrolują stan techniczny autobusu oraz badają stan trzeźwości jego kierowcy. Kontrole odbywają się także na prośbę organizatora takiego wyjazdu.

Tak jak podczas wakacji, tak i podczas ferii zimowych wzrasta liczba zorganizowanych wyjazdów. W wycieczkach, przejazdach na obozy i zgrupowania uczestniczą zarówno dorośli, jak i dzieci. Każdy z uczestników chce i ma prawo bezpiecznie dotrzeć do miejsca wypoczynku. Niestety często zdarzają się nierzetelni przewoźnicy świadczący usługi transportowe, którzy dysponują autokarami o złym stanie technicznym. Zagraża to bezpieczeństwu podróżujących i innych uczestników ruchu drogowego.

Dlatego m.in. policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Giżycku kontrolują stan techniczny autobusów oraz badają stan trzeźwości ich kierowców. Kontrole autokarów realizowane przez policjantów w Giżycku odbywają się w wyznaczonym miejscu na Placu Józefa Piłsudskiego w Giżycku. Zgłoszenia należy dokonywać z co najmniej 2-dniowym wyprzedzeniem pod nr telefonu: (87) 429 92 00 lub 429 92 56. Organizator powinien przeznaczyć na kontrolę autokaru czas około jednej godziny przed planowanym odjazdem.

Możliwa jest także kontrola z obecnymi na miejscu pasażerami, lecz wówczas należy pamiętać, że w przypadku ujawnienia złego stanu technicznego autobusu i zatrzymania dowodu rejestracyjnego, dalsza jazda takiego pojazdu nie będzie możliwa, co z pewnością zostanie źle odebrane przez siedzących już na swoich miejscach pasażerów.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze