Policjanci eskortowali do szpitala samochód z chorym mężczyzną

0
st. post. Barbara Augustynowicz i sierż. Piotr Lisiewski

Niecodzienną interwencję podjęli ostatnio funkcjonariusze węgorzewskiej drogówki. Pilotowali auto, którym podróżował pilnie potrzebujący pomocy medycznej mężczyzna. Dzięki eskorcie bezpiecznie dotarł do szpitala w Giżycku.

W piątkowe przedpołudnie (21 lipca) policjanci węgorzewskiej drogówki pełniąc służbę na trasie Ogonki – Pozezdrze, poza dbaniem o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, mieli możliwość przeprowadzenia nietypowej interwencji.

Podczas kontroli drogowej funkcjonariusze zauważyli, że pasażer źle się czuje. W trakcie rozmowy z kierowcą okazało się, że wiezie znajomego 27-latka do szpitala, ponieważ ten ma problemy z sercem.

Z uwagi na pogarszający się stan mężczyzny, by nie tracić cennego czasu, st. post. Barbara Augustynowicz i sierż. Piotr Lisiewski powiadomili dyżurnego węgorzewskiej Policji o zaistniałej sytuacji, włączyli sygnały uprzywilejowania radiowozu i ruszyli w kierunku giżyckiego szpitala. Bezpośrednio za nimi jechał pilotowany samochód.

Po przyjeździe na miejsce mężczyzna został natychmiast przekazany personelowi medycznemu, który udzielił mu specjalistycznej pomocy.

(Źródło: KPP Węgorzewo) 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze