Policjanci apelują o zasłanianie ust i nosa. Codziennie około 40 przypadków ignorowania nakazu

7

Giżycka Policja w trosce o życie i zdrowie mieszkańców powiatu apeluje o bezwzględne zasłanianie ust i nosa oraz przestrzeganie dystansu społecznego szczególnie, że ostatnie statystyki zakażeń nie napawają optymizmem. 

Giżyccy policjanci od samego początku trwania epidemii prowadzą działania mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. Priorytetem tych działań jest przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu.

Niestety jeszcze wiele osób nie stosuje się do zaleceń, lekceważąc nakaz zakrywania ust i nosa. Każdego dnia funkcjonariusze odnotowują około 40 przypadków nie stonowania się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Realizując swoje czynności, funkcjonariusze proszą o zdrowy rozsądek i apelują o zakrywanie ust oraz nosa, a także zachowanie dystansu społecznego.

Policjanci także kontrolują środki komunikacji, placówki handlowe, lokale gastronomiczne i inne miejsca, gdzie mogą się gromadzić ludzie. 

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Salix
Salix
9 kwietnia 2021 18:33
Spacerowicz po parku
Spacerowicz po parku
7 kwietnia 2021 00:57

Statystyczna wykrywalność przestępstw tak rośnie im że jak za „starych dobrych ich czasów” zaraz będą mieli 140% normy wyrobionej. Przykład? Proszę bardzo. Mam problemy zdrowotne, wyszedłem na spacer by świeżym powietrzem pooddychać.godzina 2 w nocy.nikogo nie mijałem i niewidzialem. Idąc aleja w parku (centrum miasta) niewiadomo skąd się wyłonił radiowóz. Przemilcze że jechał bez świateł nawet tych na”górze”. . Osoba siedząca obok kierowcy wulgarnie zaczęła mnie straszyć konsekwencjami braku maseczki a na moje zapytanie czemu ów pan jej niema usłyszałem_kurwa,zaraz jak pojedziesz z nami to będziesz ją nosił później nawet w domu. Ku przestrodze_ wychodzac z domu zawsze nagrywaj wszystko… Czytaj więcej »

Pogromca ciot
Pogromca ciot
odpowiedział na komentarz  Spacerowicz po parku
7 kwietnia 2021 21:40

Glosuj na pis

Ref
Ref
odpowiedział na komentarz  Pogromca ciot
8 kwietnia 2021 10:45

Nie ma na kogo głosować. Moim zdaniem wybór między dwiema wiodącymi partiami, to wybór między dżumą a cholerą.

Spacerowicz po parku
Spacerowicz po parku
odpowiedział na komentarz  Pogromca ciot
17 kwietnia 2021 18:03

Niestety ja jestem z tych co mózg w głowie mają

Renia
Renia
odpowiedział na komentarz  Spacerowicz po parku
8 kwietnia 2021 10:43

Niepotrzebnie łazisz po nocy. Dobrze, że trafiłeś na patrol, a nie na bandziorów z gazrurką.

Spacerowicz po parku
Spacerowicz po parku
odpowiedział na komentarz  Renia
17 kwietnia 2021 18:06

Często chodzę i bardziej tych w mundurkach się boje. A bandziorów jeszcze niewidzialem (chyba że tych pierwszych miałaś na myśli)