Policjanci z zespołu ds. zwalczania przestępczości narkotykowej Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, realizując wspólne działania z Zarządem CBŚP w Białymstoku, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o handel narkotykami. U jednego z nich w mieszkaniu zabezpieczyli ponad kilogram amfetaminy oraz 11.000 złotych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzający. Zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

W miniony czwartek (16 marca 2017 r.) funkcjonariusze z zespołu ds. zwalczania przestępczości narkotykowej Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, realizując wspólne działania z Centralnym Biurem Śledczym Policji w Białymstoku, w jednym z mieszkań w Giżycku zabezpieczyli prawie 1400 gram amfetaminy oraz pieniądze w kwocie 11.000 złotych. W wyniku działań został zatrzymany 28-latek, który jest podejrzany o posiadanie narkotyków i osiągnięcie korzyści majątkowej za udzielanie substancji psychotropowej.

Następnego dnia w piątek (17 marca 2017 r.) kryminalni zatrzymali kolejną osobę. Zatrzymany to 43-latek. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu za to, że uczestniczył w obrocie znacznej ilości substancji psychotropowej, którą przekazał 28-latkowi w postaci 2000 gram amfetaminy celem dalszej sprzedaży. Dzięki temu uzyskał korzyść majątkową w kwocie co najmniej 4.000 złotych.

W sobotę (18 marca 2017 r.) na wniosek policji i prokuratury oraz na podstawie zebranego materiału dowodowego, sąd zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego aresztu na czas prowadzonego postępowania.

Za przestępstwo, którego się dopuścili, może mężczyznom grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
xxxxx

Na pewno,nie ma przebacz. Głupota nie popłaca 🙂

Lolita

Oby wszystko sie ulozylo pozytywnie