Policja w przedszkolu, czyli lekcja bezpieczeństwa

0

Policjantka z giżyckiej komendy spotkał się z 5-latkami z Przedszkola „Bajka” w Giżycku, aby wspólnie rozmawiać o bezpieczeństwie na drodze. Maluszki z uwagą słuchały wskazówek funkcjonariuszki dotyczących przechodzenia przez jezdnię oraz noszenia elementów odblaskowych. Oprócz teorii najmłodsi sprawdzili swoje umiejętności i wiedzę w praktyce podczas ćwiczeń na drodze.

Wczoraj (01.10) policjantka z Giżycka asp. Mariola Jagodzińska spotkał się z grupą 5-latków z Przedszkola „Bajka” w Giżycku. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Na początku spotkania maluchy dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Policjantka przypomniała dzieciom o zachowaniu szczególnej ostrożności w trakcie przekraczania jezdni i o tym jak ważne jest to, aby posiadały w swoim ubiorze elementy odblaskowe. Oprócz samej teorii najmłodsi mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w praktyce.

Wspólnie z policjantką bezpiecznie pokonali trzy skrzyżowania o ruchu okrężnym i z sygnalizacją świetlną. Na zakończenie maluszki otrzymały odblaski.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama