Policja, sanepid i straż kontrolują obozy i kolonie

0

Wraz z nadejściem wakacji, policjanci giżyckiej komendy, strażacy i przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Giżycka rozpoczęli kontrolę kolonii, półkolonii i obozów, które odbywają się na terenie powiatu. 

Już od pierwszych dni wakacji na terenie powiatu giżyckiego rozpoczęły się kolonie, półkolonie i obozy, a co za tym idzie ich kontrole. Wzorem lat ubiegłych przeprowadzane są one przez policjantów, strażaków i przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej z Giżycka.

Wspólna kontrola tych trzech służb pozwala na kompleksową ocenę i zapewnienie bezpieczeństwa podczas zorganizowanych form wypoczynku. Dzięki temu można skutecznie zidentyfikować ewentualne zagrożenia i problemy, a także egzekwować przestrzeganie przepisów i regulacji dotyczących organizacji – informują funkcjonariusze z KPP Giżycko. 

Kontrolujący sprawdzają między innymi, czy zorganizowany wypoczynek prowadzony jest legalnie, czy dzieci znajdują się pod opieką wykwalifikowanej kadry, jak również czy warunki, w jakich przebywają nie zagrażają ich bezpieczeństwu.

Poza kontrolami policjanci i strażacy w ramach działań „Bezpieczne wakacje 2023” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” spotykają się również z uczestnikami, z którymi rozmawiają na temat bezpieczeństwa podczas wakacji.

We wtorek (4 lipca) służby odwiedziły Bazę Harcerską w Rydzewie, gdzie wypoczywają uczestnicy zorganizowanego obozu pod namiotami. Tego typu spotkania oraz kontrole będą kontynuowane do końca wakacji.

(Źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze