Policja prosi o pomoc w ujęciu mężczyzny podejrzanego o zabójstwo byłej żony

3

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku publikują wizerunek mężczyzny, który podejrzany jest o zabójstwo swojej byłej żony. Z materiałów śledztwa wynika, że 17 czerwca br. 62-letni Eugeniusz Dekar siekierą dokonał zabójstwa 56-letniej kobiety. Organy ścigania proszą o pomoc w odnalezieniu mężczyzny, wobec którego Sąd Rejonowy w Giżycku wydał list gończy. Osobom, które posiadają informację o miejscu pobytu poszukiwanego policja gwarantuje anonimowość.

Do zdarzenia doszło 17 czerwca br. w jednym z mieszkań w gminie Giżycko. Funkcjonariusze około godziny 4.00 otrzymali informację o śmierci 56-latki. Policjanci będący na miejscu w mieszkaniu zastali leżącą na łóżku kobietę. Na jej głowie widoczne były obrażenia. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że kobieta została uderzona siekierą w głowę.
Funkcjonariusze zajmujący się wyjaśnieniem okoliczności zbrodni przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchali świadków oraz rodzinę, zabezpieczyli ślady w tym siekierę, która mogła posłużyć do  popełnienia przestępstwa. Rozpoczęto działania, aby odnaleźć byłego męża kobiety jako podejrzanego o to przestępstwo. Do poszukiwań użyto psów tropiących, ze strażnikami leśnymi sprawdzono okoliczne lasy, budynki, działki. Ponadto policjanci sprawdzali pustostany, torowiska na terenach okolicznych wiosek. Sprawdzono i przesłuchano osoby, z którymi podejrzany kontaktował się, bądź u których przebywał przed zdarzeniem. Funkcjonariusze przy użyciu kamer termowizyjnych sprawdzali tereny leśne, łąki. Do działań włączono również inne służby. Wspólnie z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Węgorzewie przy użyciu pojazdu wyposażonego w kamerę termowizyjną sprawdzano okoliczne tereny. Policjanci sprawdzali każdą informacje i miejsca wskazane przez świadków. 
Sąd Rejonowy w Giżycku wydał za Eugeniuszem Dekarem list gończy.

Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę przedstawionego na portrecie, widziały go, bądź mają jakiekolwiek informacje na temat mężczyzny proszone są o kontakt pod nr telefonu 87 4299230, 874299232 lub z najbliższą jednostką Policji pod nr telefonu 997.

KPP GIŻYCKO

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
aaa

Najgorzej to dzieci maja bo teraz ani ojca ani matki. W sumie jak taki ojciec to chuj w niego ale szkoda ich mamy.

DrThomson

Już w dniu morderstwa pocztą pantoflową słychać było że gość uciekł i się ukrywa i co? i nic, żadnego komunikatu o poszukiwaniach, żadnego ostrzeżenia dla mieszkańców, bo przecież ktoś kto zabija siekierą nie jest normalny i można spodziewać się wszystkiego, no ale może policja miała nadzieję że za drugim razem to już go złapią, no ale na szczęście drugiego razu nie było. Przynajmniej nic do tej pory nie widomo.

Zenek

RYCHŁO W CZAS. MORDERCA W TYM CZASIE MÓGŁ:

a) uciec w Polskę lub za granicę
b) umrzeć z głodu, zjadły go robaki 🙂
c) utopić się w bagnie (samobój)
d) zjedzony przez wilki, które widziano w lasach mazurskich
E) wykopać jamę w lesie i zamieszkać w niej oraz gwizdać na Prawo i lewo