Policja poszukuje trzech kobiet, które okradły 89-letnią seniorkę

5

89-latka z Wydmin straciła majątek życia. Trzy kobiety ukradły seniorce 79 tysięcy złotych. 

W minioną niedzielę (17 kwietnia) w godzinach popołudniowych policjanci udali się do jednej z mieszkanek Wydmin, która zgłosiła kradzież pieniędzy.

Jak ustalili policjanci, do drzwi mieszkania 89-latki zapukały trzy kobiety. Jedna z nich trzymała na ręku małe dziecko i poprosiła o szklankę herbaty. Kobiety bez zaproszenia weszły do mieszkania. Jedna z kobiet rozłożyła koc na podłodze w kuchni i usiadła na nim z dzieckiem. Druga stanęła w drzwiach przedpokoju z przełożonym na przedramieniu długim kocem. Gdy gospodyni zajęła się przygotowywaniem herbaty kobiety rozmawiały ze sobą w nieznanym jej języku. Zanim 89-latka zdążyła przyrządzić napar, kobiety w pośpiechu wyszły z mieszkania – przekazują funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku.

Po pewnym czasie seniorka zorientowała się, że została okradziona. Z jej mieszkania zniknęło 79 tysięcy złotych. 

Sprawą kradzieży zajmują się giżyccy śledczy.  Funkcjonariusze poszukują trzech kobiet, które okradły starszą panią. Wszystkie osoby będące świadkami zdarzenia lub posiadające informacje pozwalające na ustalenie ich personaliów osobowych proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Giżycku pod numerami telefonów 47 735 22 00, 47 735 22 64 lub 47 735 22 31.

Policjanci apelują i przestrzegają zwłaszcza osoby starsze oraz samotnie zamieszkujące, aby nie wpuszczać do domów obcych osób.

Zdarza się, że takie osoby wchodzą ,,na siłę” wykorzystując różne rzeczy w celu zasłonięcia pola widzenia bądź odwrócenia uwagi. Należy pamiętać, aby w takich przypadkach nie otwierać drzwi wejściowych, a jeśli gość staje się natarczywy, należy niezwłocznie zadzwonić pod numer alarmowy 112 z prośbą o interwencję policji – dodają mundurowi. 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
hehe

cyganie to czołgi kradną

Mmm

Cyganki, bo kto inny. Zakała świata.

Szczuru

Metoda działania cyganów. Jak kiedyś

g

szukać w Ełku

Roman

Cyganie???