Policja pomaga bezdomnym i apeluje abyśmy nie byli obojętni

0

Za oknem zimowa aura. Giżyccy policjanci, jak co roku realizują działania skierowane wobec osób bezradnych, samotnych, potrzebujących pomocy.

Sezon jesienno-zimowy to czas zmiennych temperatur, kapryśnej aury, z opadami deszczu, śniegu, wiatru, którym towarzyszą duże różnice temperatur między dniem a nocą.

Takie warunki stanowią poważne zagrożenie dla osób bezdomnych i samotnie zamieszkujących, nieporadnych życiowo czy znajdujących się w stanie upojenia alkoholowego. Zimą ryzyko zamarznięć i zgonów przez te grupy osób wzrasta. W celu zapobieżenia i wyeliminowania tego typu zdarzeń policjanci od października prowadzą działania mające na celu udzielenie pomocy tym osobom – informują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku

Policjanci podczas służby zwracają szczególną uwagę na osoby bezdomne, informując je o schroniskach, noclegowniach i jadłodajniach działających na terenie naszego województwa, a także innej, możliwej do uzyskania pomocy. Zwracają również uwagę na osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu, które w związku ze swoim stanem narażone są na zamarznięcie.

W przypadku osób lub sytuacji, które wymagają szczególnej uwagi, prosimy o informacje, by służby mogły odpowiednio zareagować i podjąć w stosunku do nich niezbędne czynności. Każde zgłoszenie o siedzącym czy leżącym na mrozie człowieku może zapobiec tragedii. Informacje można przekazywać na numer alarmowy 112 – dodają giżyccy funkcjonariusze

(źródło: KPP Giżycko, fot. policja.pl)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze