Policja podsumowała akcję „Dzień Wszystkich Świętych” w powiecie giżyckim

0

Giżycka policja podsumowała działania „Dzień Wszystkich Świętych” 2023. Dzięki intensywnej służbie funkcjonariuszy oraz odpowiedzialności kierowców było bezpieczne. Najważniejsza informacja jest taka, że nikt na naszych drogach nie stracił życia.

Mundurowi w okresie od 31 października do 2 listopada skontrolowali stan trzeźwości 398 kierowców – dwóch z nich postanowiło wsiąść za kierownicę „po alkoholu”.

Pierwsza w ręce policjantów wpadła kierująca vw passatem. Do kontroli została zatrzymana 1 listopada w miejscowości Piękna Góra (gmina Giżycko). 37-kierująca miała ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany po tym, jak spowodował kolizję na jednym z parkingów w Giżycku podczas wykonywania manewru parkowania. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 81-letni kierowca daewoo matiza miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze zatrzymali również do kontroli drogowej 34 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, 15 z nich w rejonie przejść dla pieszych. Ponadto 6 kierowców straciło dowód rejestracyjny za brak badań technicznych i niewłaściwy stan techniczny pojazdu.

Na szczęście nikt na naszych drogach nie zginął.

(KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze