Policja i sanepid w giżyckich sklepach

3

Giżyccy policjanci wspólnie z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przeprowadzili akcję „Odpowiedzialny sprzedawca – Pozory mylą, dowód nie”, która była skierowana do właścicieli i sprzedawców placówek handlowych.

Celem akcji „Odpowiedzialny sprzedawca – Pozory mylą, dowód nie” jest edukacja sprzedawców napojów alkoholowych i wyrobów tytoniowych poprzez zwrócenie szczególnej uwagi na to, że dorosły wygląd klienta nie oznacza jego pełnoletności. Istotnym przekazem działań jest fakt, że dowody osobiste są wydawane osobom, które nie ukończyły 18 roku życia. Stąd przy zakupie wszelkiego rodzaju alkoholu lub tytoniu istotne jest, aby sprzedawcy zwracali uwagę na zamieszczoną w dokumencie osobistym datę urodzenia.

Działania również mają na celu zwrócenie uwagi, że w przeciwdziałaniu sprzedaży alkoholu i tytoniu małoletnim duży wpływ ma właściwa postawa i reakcja dorosłych świadków takiego zdarzenia. Z punktu widzenia Policji, istotnym celem jest zwrócenie społecznej uwagi na problem picia alkoholu i palenia papierosów przez dzieci i młodzież oraz wzmocnienie dezaprobat na tego typu problem.

Działania prowadzone są przez profilaktyka z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku wspólnie z przedstawicielem Sanepidu w Giżycku.

W trakcie działań przekazano ulotki, naklejki oraz zwrócono szczególną uwagę sprzedawcom na konsekwencje, jakie czekają osoby łamiące prawo.

Zarówno dziś, jak i przez kolejne dni, policjantka we współpracy z pracownikami sanepidu, będą kontynuować działania.

fot. KPP Giżycko

(źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Smutne to

Starsi kupują młodszym i dzieciaki tak sobie radzą. A powinna być ustawa jak masz umowę o pracę to masz pozwolenie na zakup alkoholu. Tu trzeba twardej ręki. Oni tak szybko chcą być dorośli. I stąd może takie ich głupoty bycia szybko staruszką lub staruszkiem.

m.k.

jasne,i „pincetplus” też dla pracujących na umowę,a nie dla ……

Moni

Bardzo dobrze. Tylko jeszcze proponuje obskoczyc punkciki, gdzie sprzedają e papierosy, głównie w Kauflandzie i Batorym, gdzie nie raz się widzi jak małolaty kupują ”sprzęt” i aż dziwne, że nikt ich nie ukarał