Pół tysiąca przekroczeń prędkości jednego dnia

0

Policjanci drogówki z Warmii i Mazur przeprowadzili działania pn. ,,Prędkość’’. Funkcjonariusze tylko w ciągu jednego dnia skontrolowali blisko 1000 pojazdów. Aż połowa tych kontroli dotyczyła przekroczenia przez kierowców dozwolonej prędkości. Wyniki tych działań świadczą o tym, że w dalszym ciągu podróżujący po drogach kierowcy wciąż nie zdają sobie sprawy, że to właśnie prędkość generuje najwięcej wypadków. Kara finansowa za tego typu wykroczenie to najłagodniejsza konsekwencja tego czynu. Najtragiczniejszą jest bowiem wypadek drogowy i utrata bliskiej osoby.

Celem wczorajszej akcji było egzekwowanie od kierowców przestrzegania dopuszczalnych prędkości jazdy oraz przepisów ruchu drogowego, a co za tym idzie zmniejszenie liczby wypadków i kolizji drogowych. Podczas kontroli policjanci zwracali także uwagę na obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa oraz prawidłowe przewożenie dzieci. Patrole były rozmieszczone na głównych szlakach komunikacyjnych.

Kierujący zatrzymani za przekroczenie prędkości mogli spodziewać się także kontroli stanu trzeźwości, uprawnień do kierowania oraz stanu technicznego pojazdu. Na kierowców, którzy nie przestrzegali przepisów ruchu drogowego były nakładane kary grzywny zgodnie z taryfikatorem. Podczas akcji mundurowi skontrolowali blisko 1000 pojazdów i nałożyli 514 mandatów karnych. Wszystkie były wynikiem przekroczenia prędkości przez kierujących.

KWP OLSZTYN

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze