Pokazy lotnicze Mazury AirShow 2023 odwołane

12
fot. Dominik Misiun

Organizatorzy poinformowali, że tegoroczne pokazy lotnicze Mazury AirShow 2023, zaplanowane na 5-6 sierpnia, zostały odwołane. Niestety z powodu braku możliwości zbilansowania przewidywanych kosztów z deklarowanymi przychodami, w tym roku nie będzie finału ZLOTU w formie mazurskich pokazów lotniczych – przekazał Stanisław Tołwiński, prezes Zarządu Aeroklubu Krainy Jezior.

W zeszłym roku pokazy lotnicze Mazury AirShow wróciły nad jezioro Niegocin po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią. Tłumy spragnionych widzów podziwiały popisy lotników. Wydawało się, że w tym roku nic nie zakłóci kolejnej edycji imprezy.

W oficjalnym komunikacie na Facebooku można przeczytać, że głównym powodem odwołania pokazów są problemy finansowe.

O odwołaniu imprezy poinformował Stanisław Tołwiński, prezes Zarządu Aeroklubu Krainy Jezior. 

Szanowni Przyjaciele Lotniczych Mazur!

Obdarzając wszystkich przyjaciół Lotniczych Mazur wielkim szacunkiem, z pewnym smutkiem informujemy, że po ostatecznych rozmowach z potencjalnymi sponsorami Mazury AirShow 2023 zapadła decyzja Zarządu Aeroklubu Krainy Jezior o ograniczeniu tegorocznego planowanego lotniczego eventu tylko do programu XXV Międzynarodowego Zlotu Przyjaciół Lotnictwa, zaplanowanego w dniach 3-6.08.2023 r. Niestety z powodu braku możliwości zbilansowania przewidywanych kosztów z deklarowanymi przychodami, w tym roku nie będzie finału ZLOTU w formie mazurskich pokazów lotniczych. Natomiast dwa dni XXV MZPL 5.08. (sobota) i 6.08 (niedziela), będą dniami otwartymi – dostępnymi dla publiczności na wystawę statyczną samolotów , spotkania z pilotami i loty widokowe. Niestrudzeni problemami ekonomicznymi w tym roku, kolejne mazurskie pokazy lotnicze pn. Mazury AirShow 2024 planujemy w dniach 3-4 sierpnia 2024, do których wsparcia już dziś zapraszamy – czytamy w komunikacie. 

(PTS)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
George

Szkoda bo miałem w tym roku weście się wybrać po chyba 8 latach

recydywa

mogli zadeklarować, że będą samoloty ciągnąć za sobą banderowską szmatę (flagę) to by im PIS milionami sypnął aby tylko pokazy się odbyły

Ewa

Będzie cisza. Super.

marian

I co Ci to przeszkadzało. Przecież to było miłe.

1410

Jutro w Gryzlinach jest pokaz..lotniczy..Zapraszamy od 9tej-do 18stej

aabb

wejście 50 zł