Pokaz filmu „Śladami Bogusława Domaniewskiego” (zapowiedź)

0

Fundacja st.ART oraz Giżyckie Centrum Kultury ma zaszczyt zaprosić Państwa na premierowy pokaz kinowy filmu „Śladami Bogusława Domaniewskiego”, który opowiada o życiu tej nietuzinkowej postaci oraz o tym jak jego praca wpłynęła na lokalną społeczność i losy Twierdzy Boyen.

Bogusław Domaniewski – podróżnik, przyrodnik, krajoznawca, autor książek „Za własnym żaglem” i „Herszt”. Urodził się w Zamościu, dużo podróżował, znaczną część swego życia spędził na Mazurach. Był postacią niezwykle barwną, wspominany jest jako niesamowity gawędziarz, który uwielbiał dzielić się swą wiedzą i przygodami ze swoich wypraw. Postać pana Bogusława Domaniewskiego wpisała się na stałe w historię Twierdzy Boyen. Przez długi okres swego życia, pan Domaniewski na donżonie Twierdzy, w koszarowcu, który został uhonorowany jego nazwiskiem, prowadził Muzeum Fauny i Flory.

Pokaz odbędzie się 5 grudnia (poniedziałek) o 13:00 w sali kinowej Giżyckiego Centrum Kultury – WSTĘP WOLNY. Obowiązuje rezerwacja miejsc pod numerem telefonu: 661 664 781.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze