Pojazdy zatrzymane na granicy

0

Funkcjonariusze Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali 4 pojazdy o wartości 23 500 zł.

Pierwsze 2 auta zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy z PSG w Grzechotkach. 6 lipca do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym do Polski stawił się 36-letni obywatel Rosji, który podróżował Mercedesem E230. Okazało się,  że istnieje wiele nieprawidłowości w numerze VIN. Wartość auta to 7 000 zł.

Drugi samochód osobowy marki Peugeot 806, którego kierowcą był również Rosjanin funkcjonariusze SG zatrzymali 8 lipca, za to, że  posiadał ślady ingerencji w pole numerowe VIN oraz podzespoły pojazdu świadczyły o innym roku produkcji auta, niż wynikało to z dokumentów. Wartość samochodu to 5 000 zł.

W obu przypadkach, dalsze czynności prowadzi KPP w Braniewie.

Natomiast wczoraj, funkcjonariusze z PSG w Gołdapi podczas odprawy granicznej zatrzymali 2 auta, Volkswagena Passata oraz Mercedesa 300D.

Kierowcą Passata był 69-letni obywatel Polski. Okazało się, że w samochodzie zmieniono cyfry w polu VIN.  Wartość auta to 6 000 zł. Kierowcą drugiego samochodu-Mercedesa 300D o szacunkowej wartości 5 500 zł, był 38-letni obywatel Rosji.  W tym przypadku doszło do zatrzymania, ponieważ funkcjonariusze SG z Gołdapi  stwierdzili, że numer VIN przypisany jest do innego Mercedesa.

Kierowcy wytłumaczą wątpliwe pochodzenie swoich samochodów Policji w Gołdapi.

Funkcjonariusze W-MOSG nie tylko dokonują sprawdzenia legalności pochodzenia pojazdów luksusowych, ale kontrolują również samochody mniejszej wartości.

Od początku roku Straż Graniczna Warmii i Mazur zatrzymała 40 pojazdów , które widniały w bazach danych jako utracone, bądź w których stwierdzono niezgodności w numerach VIN. Szacunkowa wartość ujawnionych samochodów to ponad 1 100 000 zł.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze