Podwodne sprzątanie portu Ekomarina Giżycko [ZDJĘCIA]

2
fot. MOPR

Jak co roku w największym porcie na Mazurach po sezonie odbyło się podwodne sprzątanie. Sprzątanie zostało zorganizowane we współpracy z Urzędem Miasta Giżycko, które współfinansowało projekt „ Podwodne sprzątanie Portu Ekomarina Giżycko”.

Impreza zgromadziła około 50 osób, w tym 15 płetwonurków. Wśród przybyłych zobaczyć było można dzieci z Giżyckiej Grupy Regatowej, płetwonurków, ratowników MOPR oraz wolontariuszy. Pogoda sprzyjała oczyszczaniu basenu portowego z niepotrzebnych, powakacyjnych zanieczyszczeń.

Zebrano duże ilości starych opon, butelek, garnków i wiele innych śmieci. Wśród znalezisk był nawet akumulator i dywan. Część najbardziej osobliwych śmieci została honorowo przekazana Mazurskiemu Centrum Bioróżnorodności i Edukacji KUMAK z Urwitałt – przekazuje Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. 

Wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani gorącą zupą przygotowaną przez załogę Ekomariny oraz otrzymali pamiątkowe czapki.

(Źródło, fot.: MOPR Giżycko) 

(kliknij zdjęcie, aby powiększyć)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Baran

Miasto , albo ktoś inny zarabia ciężkie pieniądze w sezonie, to niech zapłaci za sprzątanie tego miejsca, a nie szuka frajerów, którzy to zrobią za miskę zupy.

Heniek

Miskę ryżu