28 października br. (sobota) Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich oraz Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe przeprowadzi akcję sprzątania nabrzeża jeziora Mikołajskiego –  od kładki do wioski żeglarskiej w Mikołajkach.

Akcja  rozpocznie się na placu przy kładce dla pieszych  o godz. 9.30. Będzie to kolejne zorganizowane sprzątanie nabrzeży mazurskich jezior z udziałem tym razem ok. 30 płetwonurków, jednocześnie podsumowujące tegoroczną Kampanię Sprzątania Świata na Mazurach, której koordynatorem w naszym  regionie od wielu lat jest Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich.

Nad bezpieczeństwem osób w wodzie będą czuwać ratownicy MOPR.

Nurkowanie zakończy się konkursem, w którym główną nagrodą będzie automat oddechowy Apeks ATX 40 / DS4 DIN + Octopus ATX 40 w zestawie z torbą na powyższy sprzęt. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkową koszulkę oraz zostanie zaproszony na ciepły posiłek w jednej z mikołajskich restauracji.

Przedsięwzięcie jest dofinansowane w ramach dotacji dla Mazurskiego Centrum Edukacji Ekologicznej działającego przy Fundacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie w ramach kampanii „Wpłyń na czyste jeziora…”. Wyłowione śmieci odbiorą służby Miasta i Gminy Mikołajki.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze