Podsumowanie weekendu na drogach powiatu

1

W miniony weekend funkcjonariusze ruchu drogowego giżyckiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej trzech kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Kierowcy stracili uprawnienia do kierowania na trzy miesiące, zostali również ukarani mandatami i punktami karnymi. Zatrzymany został również nietrzeźwy kierowca, który miał blisko 3 promile alkoholu.

W miniony weekend funkcjonariusze ruchu drogowego giżyckiej komendy zatrzymali trzech kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. W sobotni ranek około godziny 9:00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu m-ki Honda. 55-latek, mieszkaniec powiatu łomżyńskiego przez miejscowość Konopki Wielkie jechał z prędkością 107 km/h. Z kolei w niedzielę tuż po godzinie 8:00 policjanci zatrzymali kierowcę samochodu Ford, mieszkańca powiatu dąbrowskiego, który jechał z prędkością 109 km/h. Trzy godziny później na radar wpadł kierowca Hondy, mieszkaniec Ostrowa Mazowieckiego, który jechał z prędkością 103 km/h.

Trzej kierowcy stracili uprawnienia do kierowania na okres trzech miesięcy, zostali również ukarani mandatami i punktami karnymi. Apelujemy do kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Odpowiedzialnością nie popisał się również mieszkaniec powiatu giżyckiego, który wsiadł za kierownicę po pijanemu. Badanie alkomatem wykazało, że 37-letni kierowca ma blisko 3 promile alkoholu. Temu kierowcy funkcjonariusze również zatrzymali prawo jazdy. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Zatrzymanie pijanego kierowcy nastąpiło dzięki obywatelskiej postawie innych użytkowników dróg, którzy wskazali pijanego kierowcę, za co policjanci dziękują.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Greg

z prędkością by sobie poradzili, gdyby chociaż Yanosika mieli