Podsumowanie weekendu na drogach powiatu giżyckiego

0
R e k l a m a

Dwóch nietrzeźwych kierowców i przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. To bilans minionego weekendu na naszych drogach. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów i zachowanie ostrożności.

W miniony piątek, 28 lutego w miejscowości Konopki Wielkie policjanci zatrzymali do kontroli kierującego bmw, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Na tzw. „pięćdziesiątce” kierowca pędził z prędkością 107 km/h. Kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące oraz otrzymał mandat karny w wysokości 400 złotych i 10 pkt karnych.

Całkowitym brakiem wyobraźni wykazali się dwaj kierowcy, którzy postanowili prowadzić auto będąc w stanie nietrzeźwości.

Jako pierwszy, 29 lutego został zatrzymany kierowca daewoo tico. Badanie alkomatem wykazało, że 22-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany 1 marca w miejscowości Kąp. Policjanci patrolując rejon, zauważyli pojazd w przydrożnym rowie. Jak się okazało kierowca na łuku drogi zjechał do rowu, czyżby przyczyną tego zdarzenia drogowego był wcześniej wypity alkohol i nadmierna prędkość. Badanie wykazało, że kierowca nissana miał blisko promil alkoholu w organizmie. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał.

Dwaj kierowcy odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Źródło: KPP Giżycko

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze