Podsumowanie weekendu na drogach powiatu giżyckiego

0

Zdarzenie drogowe z udziałem ciężarowego DAF, który uderzył w drzewo, kolejny nietrzeźwy rowerzysta, który jechał jednośladem mając 2 promile alkoholu w organizmie oraz kontrola kierowcy, u którego w aucie stwierdzono niezgodność drogomierza o ponad 1600 kilometrów. Giżyccy policjanci podsumowali miniony weekend. Na szczęście nie odnotowano tragicznych zdarzeń drogowych.

Nietrzeźwy rowerzysta 

Do zatrzymania nietrzeźwego rowerzysty doszło w minioną sobotę (05.12) parę minut po godzinie 16:00 na trasie Sulimy-Pieczonki gm. Giżycko. Mężczyzna jechał rowerem mając 2 promile alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych i został przekazany pod opiekę najbliższych.

Niezgodność drogomierza o ponad 1600 km 

Kontrola został przeprowadzona również w sobotę (05.12) wobec kierującego, który jechał citroenem przez m. Konopki Wielkie gm. Miłki. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że stan drogomierza w pojeździe nie zgadza się z danymi, które figurują w bazie CEPIK. 30 listopada 2019 r podczas przeglądu technicznego licznik wskazywał 179 203 km, natomiast aktualny stan licznika był pomniejszony o ponad 1600 km i wskazywał 177 568 km. Ponadto badanie techniczne pojazdu nie zostało wykonane we wskazanym terminie. W związku z tym został zatrzymany dowód rejestracyjny pojazdu. Teraz śledczy wyjaśnią, jak doszło do takiej rozbieżności wskazań licznika i kto jest za to odpowiedzialny.

Zdarzenie drogowe z udziałem ciężarowego DAf-a

Do zdarzenia z udziałem ciężarowego DAF z naczepą doszło w miniony piątek (04.12.) kilka minut po godzinie 14:00 na trasie Mazuchówka-Gawilki Wielkie gm. Wydminy. Jak wynika z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, 63-letni kierowca zjechał na lewe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Według wyjaśnień kierowcy przyczyną utraty panowania nad pojazdem było jego zasłabnięcie. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał obrażeń głowy i został przewieziony do szpitala w Giżycku, gdzie po konsultacji lekarskiej okazało się, że kierowca ma złamany nos. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że był trzeźwy.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze