Podsumowanie weekendu na drogach powiatu giżyckiego

0

W miniony weekend giżyccy policjanci w trakcie wykonywania obowiązków służbowych ujawnili 5 nietrzeźwych kierowców oraz 3 kierowców, którzy rażąco przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Dwaj niechlubni rekordziści nietrzeźwości mieli po 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Pierwszy kierowca do kontroli drogowej został zatrzymany 2 maja o godz. 6:40 w Giżycku. Zatrzymany to 32-letni mieszkaniec Giżycka, który jechał motocyklem marki Suzuki. Po przebadaniu okazało się, że motocyklista miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Zaledwie 10 minut później drugi patrol giżyckiej drogówki w miejscowości Kruklanki zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę Hondy. Po przeprowadzonym badaniu na zawartość alkoholu okazało się, że 20-letni kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Natomiast rekordzistą w przekroczeniu dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym okazał się 52-letni mieszkaniec Warszawy, który pędził BMW przez miejscowość Konopki Wielkie gm. Miłki z prędkością 116 km/h.

W związku z powyższym Policja ponownie ,,APELUJE,, do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku i o to by pamiętać , że po wypiciu alkoholu nie należy prowadzić żadnego pojazdu samochodu, roweru, motocykla !

Źródło: KPP Giżycko

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze