Podsumowanie roku 2015

2

Startujemy 17.02.2015r., krótką notatką o Giżycku. Potem już z górki, coraz więcej informacji, coraz więcej odwiedzających.  1 marca informujemy Was, że Rada Gminy Giżycko zlikwidowała Straż Gminną. Dzień później wiemy już kto został zastępcą burmistrza Iwaszkiewicza. Przez kolejny miesiąc wciąż pojawiają się kolejne notki, więcej wydarzeń i więcej relacji z  życia Giżycka i powiatu. W kwietniu 5,5 tys. gospodarstw na Warmii i Mazurach jest bez prądu, wszystko przez wichurę, która szalała na Mazurach. W międzyczasie odwołano i wybrano nowego skarbnika Gminy Giżycko. Po licznych protestach w kwietniu Rada  Miasta Giżycko przegłosowuje zakaz spożywania alkoholu nad jeziorem Niegocin (konkretnie na Dalbie), na plaży miejskiej i przy brzegach Kanału. Sezon letni rozpoczął się gwałtownymi burzami i wichurą, wiatr przewrócił dwie łódki na jeziorze Niegocin. W czasie majowego weekendu, na drogach Warmii i Mazur, zatrzymano aż 22 pijanych kierowców, doszło też do 93 kolizji i 7 wypadków w których zginęła 1 osoba. W czerwcu zatrzymano m.in. kobietę która pędziła przez Wilkasy 104km/h, a także pijanego mężczyznę, który kierował pojazdem niedopuszczonym do ruchu drogowego. W lipcu w Giżycku królowało Orange Kino Letnie, w każdą środę mogliśmy oglądać najnowsze megahity.

Niestety,  zwycięzcą 72 Rajdu Polski nie został Polak, a Francuz Sebastien Ogier. Lipiec okazał się bardzo wystrzałowym miesiącem, nie tylko pod względem imprez i wydarzeń, ale również z uwagi na fakt, że na plaży w Bogaczewie znaleziono granat przeciwpiechotny z czasów II wojny światowej. Czy wspominaliśmy, że w lipcu Giżycko, odwiedziła była już Pani Premier, Ewa Kopacz? W sierpniu całe Giżycko było poruszone bardzo brutalnym, śmiertelnym pobiciem 22 latka. Pod koniec miesiąca zatrzymano sprawcę podejrzanego o popełnienie tego przestępstwa.

Koniec sezonu letniego równa się większej liczbie bezrobotnych w powiecie giżyckim. Również we wrześniu, z powodu niskich stanów wód Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej zamknął szlak żeglowny Wielkich Jezior Mazurskich. 27 września mogliśmy obserwować  całkowite zaćmienie Księżyca. Październik rozpoczęliśmy wywiadem z Joanną Zubkowicz, uczestniczką popularnego programu muzycznego Must be the Music. Pół miliona zł, taką  dotację ma otrzymać MOPR, a sumę przeznaczyć na zakup dwóch nowoczesnych łodzi hybrydowych. Pod koniec miesiąca odwiedziliśmy wójta Marka Jasudowicza i zapytaliśmy o plany na najbliższe lata.

Jeszcze w październiku otrzymujemy informację, iż Gizycko.info zostało certyfikowane przez Google News.  Dodaje Nam to skrzydeł i staramy się dla Was jeszcze bardziej. W listopadzie odwiedzamy Burmistrza Iwaszkiewicza, obserwujemy ponowne otwarcie Pasaż Klubu i specjalnie dla Was opisujemy życie za murami giżyckiego Aresztu Śledczego. Pytamy Cezarego Żaka o jego dom na Mazurach, a radny Piotr Andruszkiewicz opowiada Nam,  jak realizuje swój program wyborczy.  1 grudnia rusza sprzedaż biletów linii lotniczych Sprint Air na połączenia z portu lotniczego Olsztyn-Mazury( Mazury mają w końcu swoje lotnisko;)). 2 grudnia wraz z mieszkańcami Giżycka, przywitaliśmy żołnierzy powracających z Kosowa. Potem sprawdziliśmy czym zajmuję się obecnie, była burmistrz Giżycka, Jolanta Piotrowska. Odkryliśmy kto gościł w Hotelu Wodnik i bawiliśmy się na Jarmarku Bożonarodzeniowym. W połowie grudnia udaliśmy się na wywiad z Komendantem Straży Miejskiej. Maciej Ambroziak proponuje ciekawe zmiany  w zarządzaniu Strażą Miejską.

Po 10 miesiącach funkcjonowania Gizycko.info z dumą możemy przyznać, że serwis spodobał się mieszkańcom i doceniają oni naszą pracę, świadczą o tym m.in. komentarze i statystyki- ponad 3200 tys. fanów na facebookowym profilu gizycko.info oraz  ponad 15 000 unikalnych użytkowników (w ciągu sezonu ponad 30 000), odwiedzających naszą stronę, miesięcznie;). Mamy więc co świętować, a w Nowym Roku mamy zamiar starać się dla Was, kochani czytelnicy, jeszcze bardziej. I przygotowujemy dla Was niespodziankę w wersji papierowej;) Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku 2016!!!

Redakcja Gizycko.info

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Alex

A ja myślę, że co niektórych w Giżycku to szlag jasnych trafia. Bo może w końcu w Giżycku będzie gazeta która będzie obiektywna, a nie jak do tej pory robiona pod kogoś. I cały czas tak jest ludzie co się zwą dziennikarzami, a sa jak pieski i latają tam gdzie im panowie każą. Mam nadzieję że gizycko.info utrzyma poziom i się odetnie od tych dziwnych gizyckich ukladow.

Dario

Wszystkiego dobrego w nowym roku dla całej ekipy Giżycko info