Podsumowanie majowego weekendu na drogach powiatu giżyckiego

0

Podczas długiego majowego weekendu policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego oraz siedmiu kolizji. Odnotowali 102 wykroczenia w ruchu drogowym, z czego 73 kierujących zostało ukaranych mandatami karnymi. Zatrzymali też siedmiu nietrzeźwych kierujących.

Od ostatniego piątku kwietnia do 4 kwietnia giżyccy policjanci prowadzili działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach podczas długiego weekendu majowego. Funkcjonariusze obecni byli na ulicach naszego powiatu oraz nad jeziorami i w okolicach gdzie odbywała się impreza Dni Giżycka i Wielkie Otwarcie Sezonu Giżycko 2023. W tym czasie zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci oraz czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich mieszkańców i osób wypoczywających w naszym powiecie.

Niestety, pomimo policyjnych apeli znaleźli się kierowcy, którzy za nic mieli bezpieczeństwo własne oraz innych. Zbyt szybka i brawurowa jazda, wyprzedzanie na trzeciego, nieustępowanie pierwszeństwa oraz jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa to najczęstsze przewinienia, do których doszło w trakcie majowego weekendu.

Przez ostanie 6 dni policjanci zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących w tym nietrzeźwego sternika, kierującego hulajnogą elektryczną, dwóch motocyklistów i trzech kierujących osobówkami. Ujawnili 102 wykroczenia w ruchu drogowym, z czego 73 kierujących zostało ukaranych mandatami karnymi.

Funkcjonariusze odnotowali 7 kolizji i jeden wypadek drogowy, który miał miejsce 28 kwietnia w miejscowości Hejbuty (gmina Wydminy) ok. godziny 19:21, gdzie 19-letnia kierująca fiatem punto zjechała na pobocze a następnie uderzyła w drzewo. W wyniku zdarzenia doznała obrażeń i trafiła do szpitala. Była trzeźwa. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

W związku z powyższym Policja ponownie ,,APELUJE,, do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku i o to, by pamiętać, że po wypiciu alkoholu nie należy prowadzić żadnego pojazdu samochodu, roweru, motocykla!

(KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze