Podsumowanie długiego weekendu na drogach

0

W ciągu ostatnich pięciu dni (25-29.05.2016) na warmińsko-mazurskich drogach pojawiło się więcej aut i więcej policyjnych patroli. Funkcjonariusze w radiowozach oznakowanych, nieoznakowanych oraz na motocyklach działali nieprzerwanie do późnego niedzielnego wieczora.

W tym roku wypadków było znacznie mniej. W 16 wypadkach do jakich doszło od środy do niedzieli nikt nie zginął, a rannych zostało 21 osób. Policjanci zatrzymali 73 nietrzeźwych kierujących i odnotowali 233 kolizje. Również policyjni wodniacy czuwali nad bezpieczeństwem osób wypoczywających w tym czasie nad warmińsko-mazurskimi akwenami. Podczas służby w Giżycku, Węgorzewie i Mikołajkach zatrzymali na wodzie 5 nietrzeźwych sterników łodzi.

Funkcjonariusze ponadto i interweniowali m.in. w sprawie pijanej matki przewożącej autem swoją 10-miesięczną córkę czy pijanego 59- letniego motorowerzysty, który prowadził skuter z 3 promilami alkoholu w organizmie. O dużym szczęściu może mówić natomiast 23-letni kierowca VW Transportera, który wczoraj jadąc wraz z 17-letnią pasażerką zakończył jazdę wpadając autem do Kanału Elbląskiego.Jak ustalili policjanci 23-latek jechał autem po wale, wzdłuż Kanału Elbląskiego i nie zauważył końca drogi. W konsekwencji wjechał volkswagenem do wody. Kierowca i pasażerka wydostali się z samochodu o własnych siłach. Obrażenia w postaci złamania ręki odniosła 17-latka. 23-latek miał jedynie potłuczenia.

KWP Olsztyn

 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze