Podsumowanie akcji „Znicz 2019” na terenie powiatu giżyckiego

0

W trakcie tegorocznej akcji „Znicz 2019” na terenie powiatu giżyckiego doszło do 3 kolizji drogowych i jednego wypadku z udziałem pieszego. Pięciu kierowców straciło prawo jazdy za jazdę w stanie nietrzeźwości i przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym.

W tym roku od 31 października do do 4 listopada na terenie całego kraju trwała akcja „Znicz”. W tym czasie na terenie powiatu giżyckiego doszło do 3 kolizji drogowych i 1 wypadku z udziałem pieszego, który miał miejsce (31.10. 2019 r.) około godz: 18:30 w Giżycku na ulicy Warszawskiej, gdzie pieszy przechodził w miejscu niedozwolonym i został potrącony przez kierującego toyotą. W wyniku zdarzenia pieszy doznał złamania prawej nogi.

Giżyccy policjanci zatrzymali również 5 kierowców, którzy rażąco naruszyli przepisy w wyniku czego już stracili prawo jazdy. Dwóch kierowców odważyło się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że dwaj mieszkańcy Giżycka mieli 0,8 promila i blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast pozostali 3 korowcy stracili prawo jazdy za rażące przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Rekordzista pędził z prędkością 109 km/h.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze nie tylko w trakcie trwania akcji policyjnych. Przypominamy, że jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg i wzmożonej pracy służb ratunkowych. Statystyki wskazują, że do najczęstszej liczby zdarzeń drogowych dochodzi właśnie o tej porze, co ma związek ze zmienną aurą pogodową. U większości kierowców zmiana warunków drogowych wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – lecz niestety niektórzy dopiero po „szkodzie’ zdają sobie sprawę z zagrożenia.

Źródło: KPP Giżycko 

Daj nam znać
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze