Podsumowanie akcji „Bezpieczny Weekend – Wielkanoc”

0

Giżyccy policjanci jak co roku w ramach działań „Bezpieczny Weekend – Wielkanoc” wyruszyli na drogi by dbać o bezpieczeństwo wszystkich użytkowniku dróg. Szczególną uwagę zwracali na przekroczenie prędkości, obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa i fotelików ochronnych dla najmłodszych. Sprawdzali stan trzeźwości kierujących.

Od piątku na drogach powiatu giżyckiego nie doszło do groźnego  wypadku drogowego. Policjanci interweniowali w związku z  dwiema kolizjami drogowymi gdzie, kierujący mercedesem benz miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. 46 – latek, mieszkaniec gminy Ryn w takim stanie postanowił prowadzić samochód.. Został zatrzymany przez policję 4 marca br
Zanim jednak na swojej drodze spotkał funkcjonariuszy, to spowodował kolizję. Mężczyzna wjechał na skrzyżowanie z ruchem okrężnym przy ulicy 1 – Maja i ulicy Olsztyńskiej w Giżycku, wjechał na wysepkę, najpierw uszkodził znak drogowy, po czym zjechał na przeciwległą stronę drogi i uszkodził dwa kosze betonowe oraz dwie betonowe ławki. W tym zdarzeniu nikt nie doznał obrażeń.

Natomiast do drugiego zdarzenia z udziałem pijanego kierowcy doszło w Rynie. 21 – latek mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu prowadził samochód marki audi. Wjechał na skrzyżowanie ulicy Świerczewskiego z ulicą Kościuszki, tam pojechał na wprost i uderzył w kamienny mur. 21 – latek trafił do policyjnego aresztu.
Mężczyźni za jazdę pod wpływem alkoholu odpowiedzą przed sądem.

Ponadto policjanci skontrolowali   ponad 50   samochodów. 4 kierujących prowadziło samochód pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze również ujawnili   38   popełnionych wykroczeń w ruchu drogowym m.in. 23 za nadmierną prędkość, 4 wykroczenia za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa i fotelików ochronnych oraz sporządzili 8 winsoków o ukaranie do Sądu. Niestety, nie obyło się bez kar. Policjanci nałożyli 38 mandatów karnych, w trzech przypadkach funkcjonariusze mieli uwagi do stanu technicznego pojazdów w konsekwencji zatrzymali dowody rejestracyjne.

KPP GIŻYCKO

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze