Podróż do Słubic — co warto wiedzieć?

0

Nasz kraj skrywa wiele skarbów. Trudno dowiedzieć się o każdym z nich, a jeszcze trudniej odwiedzić. Nie zmienia to faktu, że zawsze warto poszerzyć horyzont i dowiedzieć się o kolejnym miejscu, które być może zostanie włączone do kolejnej podróży po Polsce. Jednym z nich są Słubice — miasto, które tylko pozornie nie wychodzi przed szereg. W tym artykule zostały ujęte najważniejsze informacje o Słubicach. Jako, że część podróżujących wybierze się tam samochodem, uwzględniona została również informacja o firmie świadczącej usługi pomocy drogowej.

Słubice — najważniejsze informacje

Słubice to miasto znajdujące się na zachodniej części kraju, leżące bezpośrednio przy granicy polsko-niemieckiej. Opisywana miejscowość nie zalicza się do dużych — z danych sporządzonych przez GUS wynika, że w 2019 roku miasto zamieszkiwało ponad 16000 mieszkańców. Aktualnym burmistrzem Słubic jest Mariusz Olejniczak.

Bezpośrednie sąsiadowanie z Niemcami sprawia, że Słubice są często wybierane jako miejscowość zakupowa — produkty i usługi w Polsce bywają dużo tańsze niż w Niemczech. Ze względu na swoją lokalizację, miasto służy poniekąd jako punkt tranzytowy przy zakupach z Niemiec. Niektóre niemieckie sklepy nie zezwalają na wysyłkę do Polski, jednak z pomocą pośrednika można zamówić produkt na adres niemiecki, który następnie jest przewożony do Słubic i wysyłany za pośrednictwem lokalnego usługodawcy.

Co warto odwiedzić w Słubicach?

Miasto Słubice, pomimo niewielkiej powierzchni, ma bogaty zasób zabytków, które warto odwiedzić. Do najciekawszych należy zaliczyć m.in. Pomnik Bohaterów, Kościół NMP Królowej Polski i budynek “Czerwonego Folwarku” znajdujący się przy ul. Folwarcznej. Warto poświęcić im czas, by zapoznać się ze dawnymi stylami budownictwa oraz ich historią.

Poza tym, w okolicy Słubic znajdują się liczne szlaki turystyczne oraz trasy rowerowe, o które warto zahaczyć w wolnej chwili. Fani natury, którzy niekoniecznie chcą spędzać czas aktywnie, mogą wybrać się do parku “Odra” lub “Pionierów Słubic”. Innym sposobem na spędzenie wolnego czasu jest odwiedzenie Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury, w którym znajduje się kino SMOK. Przed pójściem do niego warto skontaktować się telefonicznie, aby upewnić się, czy placówka jest aktualnie otwarta.

Zepsuł Ci się samochód?

Słubice to miasto, które jest bardzo dobrze skomunikowane pod względem transportu drogowego. Jeśli zdecydowałeś się na podróż samochodem, ale Twój pojazd uległ awarii, pomoc drogowa Słubice pomoże Ci w rozwiązaniu problemu. Nie warto zakładać, że podróż przebiegnie bez żadnych przeszkód — dużo rozsądniej jest odpowiednio się przygotować i pozyskać kontakt do firmy, która w razie potrzeby udzieli pomocy.

Większość problemów udaje się rozwiązać bez konieczności zjeżdżania z trasy. Gdyby Twój samochód nie nadawał się do dalszej podróży — laweta Słubice przetransportuje go w wybrane przez Ciebie miejsce lub do najbliższego warsztatu samochodowego. Firma świadczy usługi także na terenie Niemiec, dlatego przed wyruszeniem do Słubic warto zapisać sobie jej numer telefonu.