Podróż do Niemiec — o czym warto pamiętać?

0

Każda podróż wymaga odpowiedniego przygotowania. Nie inaczej jest w przypadku podróżowania do krajów bezpośrednio sąsiadujących z Polską. Pod wieloma względami taki przejazd jest bardzo prosty, jednak nawet wtedy coś może pójść nie tak. Nim zdecydujesz się na wyjazd do Niemiec, upewnij się, że zadbałeś o rzeczy wymienione w artykule.

Wymień złotówki na euro

Płatności bezgotówkowe w Niemczech są możliwe nawet wtedy, gdy posiadasz na koncie jedynie złotówki. Musisz jednak pamiętać o tym, że przewalutowanie odbywa się najczęściej po mało korzystnym kursie, wobec tego na każdej takiej transakcji jesteś stratny. Mając to na względzie, dużo rozsądniej jest zdecydować się na wymianę złotówek na euro jeszcze przed przekroczeniem granicy.

Warto pamiętać, że nie musisz tego robić w miejscu zamieszkania — wystarczy, że zdecydujesz się na skorzystanie z kantoru znajdującego się przy granicy. Opcjonalnie możesz zdecydować się na skorzystanie z kantoru internetowego, jednak do korzystania z niego może okazać się konieczne posiadanie konta walutowego.

Ubezpiecz się

Scenariusz wymarzonej podróży najczęściej wygląda tak, że przez pewien czas odkładamy na nią pieniądze i w miarę możliwości chcemy spożytkować oszczędności na korzystanie z atrakcji. To najlepszy scenariusz, jednak nie zawsze wszystko musi pójść po naszej myśli. Kontuzja, choroba, awaria środka lokomocji, uszkodzenie sprzętu — takie zagrożenia mogą skutecznie uniemożliwić nam cieszenie się urokami nowego miejsca.

Aby czuć się w podróży bezpieczniej, warto zdecydować się na zakup odpowiedniego ubezpieczenia. Jeśli podróżujesz samochodem, upewnij się, że pomoc drogowa Magdeburg jest wliczona w cenę. Koszt ubezpieczenia jest dużo niższy niż potencjalny koszt usług, których być może będziesz potrzebować. Fakt jego posiadania pozwoli Ci spać spokojniej. Wymarzoną podróż odbędziesz ze świadomością, że zawsze możesz zgłosić się po pomoc.

Przygotuj swój samochód

Dotarcie samochodem z Giżycka do polsko-niemieckiej granicy z reguły nie przekracza 10 godzin. Wielu kierowcom udaje się zakończyć przejazd do Niemiec za jednym zamachem, bez konieczności odbywania dłuższych postojów na sen. Mimo niewielkiego dystansu, warto upewnić się, że samochód jest w nienagannej kondycji technicznej.

W razie potrzeby warto skorzystać z pomocy mechanika, który poświęci odpowiednią ilość czasu na skrupulatne przyjrzenie się samochodowi. Przed wyruszeniem w podróż należy wyeliminować wszelkie usterki, które mogłyby przerodzić się w poważną awarię, uniemożliwiającą dalszy przejazd.

Zapisz numer do pomocy drogowej

Niezależnie od tego, jak daleko się wybierasz, zawsze warto mieć bezpośredni kontakt do pomocy drogowej. Dzięki temu, że taka pozycja znajduje się w twojej książce telefonicznej, nie będziesz musiał tracić czasu na jego poszukiwanie, gdy zewnętrzne wsparcie okaże się niezbędne.

Warto upewnić się, że laweta Magdeburg znajduje się na liście świadczonych usług przez daną firmę. Nie w każdym przypadku holowanie pojazdu jest możliwe, wówczas laweta sprawdzi się idealnie.

Reklama