Podpalał kontenery na odpady. 21-latek usłyszał zarzuty

3

Straty w kwocie ponad 16 tys. złotych spowodował 21-letni mieszkaniec powiatu giżyckiego, który dopuścił się zniszczenia mienia poprzez m.in. podpalenie. Zniszczeniu uległa elewacja budynku, ramy okienne, pojemniki na odpady. Prokurator Rejonowy w Giżycku zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Do dewastacji mienia doszło na przełomie od 1 do 4 marca br. Funkcjonariusze giżyckiej komendy przyjęli zawiadomienia o szeregu podpaleń, a także wybiciu szyb, niszczeniu mebli i sprzętu elektronicznego.

Z zeznań wynikało, że sprawca podpalał kontenery na odpady, w wyniku czego zniszczeniu uległa elewacja budynku, ramy okienne, jak i same pojemniki na odpady. Straty opiewały na łączną kwotę ponad 10 tys. złotych. Ponadto 21-latek będąc w stanie nietrzeźwość swoje agresywne emocje, wyładował na meblach i sprzęcie elektronicznym. Zniszczeń dokonał w jednym z mieszkań, gdzie był zaproszony na spotkanie towarzyskie. Zdewastował przedmioty i sprzęt na kwotę ponad 6 tys. złotych – informują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. 

W toku prowadzonych czynności młody mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Wobec 21-latka Prokuratura Rejonowa w Giżycku zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Sprawca za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem, grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

(KPP Giżycko/ich/kh)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Jumbo

W Olsztynie był też taki artysta

westt

Moim zdaniem dla takich wyczynowców powinna powrócić chłosta publiczna!

rysiek

Popieram