Podejrzany o strzelanie z wiatrówki do kota stanie przed sądem

1

Do Sądu Rejonowego w Giżycku wpłynął akt oskarżenia przeciwko Pawłowi S. podejrzanemu o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad kotem. O zdarzeniu informowaliśmy w marcu.

Z ustaleń śledczych wynika, że w dniu 27 marca 2019 r. w jednej z miejscowości na terenie gminy Ryn, 38-latek znęcał się ze szczególnym okrucieństwem nad kotem. W zamkniętym garażu miał wielokrotnie strzelać śrutem z wiatrówki pneumatycznej do kota, trafiając zwierzę trzykrotnie w głowę oraz dwukrotnie w tułów. W wyniku takiego działania Pawła S. dwie sztuki śrucin utkwiły w głowie kota bez możliwości ich wyjęcia.

Wobec Pawła S. został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.

Sąd Rejonowy w Giżycku wyznaczył termin rozprawy na dzień 25 czerwca 2019 r.- poinformował Sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Fot. Brat Kot

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Ada

Mam nadzieję że sędzia nie będzie się z nim patyczkowal. Przerażające…. Wśród moich znajomych nadal panuje patologiczne zaściankowe myślenie że zwierzę to rzecz nie istota. Niby region rozwinięty turystyczny a jeszcze spory odsetek zacofańców. Powinni tacy przestępcy przymusowo pracować w schroniskach sprzątać odchody i uczyć się pokory.