Podejrzany o strzelanie z wiatrówki do kota stanie przed sądem

1

Do Sądu Rejonowego w Giżycku wpłynął akt oskarżenia przeciwko Pawłowi S. podejrzanemu o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad kotem. O zdarzeniu informowaliśmy w marcu.

Z ustaleń śledczych wynika, że w dniu 27 marca 2019 r. w jednej z miejscowości na terenie gminy Ryn, 38-latek znęcał się ze szczególnym okrucieństwem nad kotem. W zamkniętym garażu miał wielokrotnie strzelać śrutem z wiatrówki pneumatycznej do kota, trafiając zwierzę trzykrotnie w głowę oraz dwukrotnie w tułów. W wyniku takiego działania Pawła S. dwie sztuki śrucin utkwiły w głowie kota bez możliwości ich wyjęcia.

Wobec Pawła S. został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.

Sąd Rejonowy w Giżycku wyznaczył termin rozprawy na dzień 25 czerwca 2019 r.- poinformował Sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Fot. Brat Kot

1
Dodaj swój komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Obserwujący
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Ada Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowsze najstarsze najwięcej głosów
Powiadom o
Ada
Gość
Ada

Mam nadzieję że sędzia nie będzie się z nim patyczkowal. Przerażające…. Wśród moich znajomych nadal panuje patologiczne zaściankowe myślenie że zwierzę to rzecz nie istota. Niby region rozwinięty turystyczny a jeszcze spory odsetek zacofańców. Powinni tacy przestępcy przymusowo pracować w schroniskach sprzątać odchody i uczyć się pokory.