Policyjny dozór, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi to konsekwencje zarzutu wobec 32-latka i 34-latka podejrzanych o uporczywe nękanie i groźby karalne. 

32-latek podejrzany jest o to, że w okresie od 2018 roku uporczywie nękał sąsiadkę poprzez wyzywanie jej słowami wulgarnymi, dzwonienie domofonem w szczególności nocą, uderzanie pięściami w drzwi nocą, rzucanie przedmiotami w jej okna, a także bezpodstawnie żądanie zwrotu pieniędzy. Mężczyzna również groził kobiecie pozbawieniem jej życia – informują policjanci z KPP Giżycko. 

Natomiast 34-latek groził swojej partnerce i jej dzieciom pozbawieniem życia oraz wdarł się do mieszkania kobiety i nie chciał go opuścić. Także groził kobiecie, że spali jej samochód. Sytuacje te miały miejsce od sierpnia br. – przekazują giżyccy funkcjonariusze. 

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutów uporczywego nękania i gróźb karalnych.

W piątek (21.10.) prokurator zastosował wobec dwóch podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, zakazu zbliżania się i kontaktowania.

Teraz 32 i 34-latek odpowiedzą przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze