Podejrzani o kradzież wojskowego paliwa

3

Żołnierze Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Bemowie Piskim w dniach 20-22 października zatrzymali trzech żołnierzy z jednostki wojskowej z terenu województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz dwóch cywili podejrzanych o kradzież wojskowego paliwa.

W trakcie czynności procesowych zabezpieczono ponad 5000 litrów skradzionego paliwa i 31 tys. złotych pochodzących z przestępczej działalności. Łącznie ujawniono, że złodzieje przywłaszczyli prawie 7 tys. litrów oleju napędowego, o wartości blisko 40 tys. złotych na szkodę skarbu państwa – informuje starszy chorąży sztabowy Lidia Osik, rzecznik komendanta Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty prokuratorskie, natomiast dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Wydział ŻW w Bemowie Piskim pod nadzorem Działu ds. Wojskowych Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe.

Przestępstwo to według Kodeksu Karnego zagrożone jest karą pozbawienia wolności  do lat 5.

fot.: OŻW Elbląg

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
feldfebel

Jeszcze im k…. mało kasy? Wysiadują hemoroidy w koszarach, ochrona ich pilnuje, sprzątaczka trzyma porządek to im się we łbach przewraca. A pogonić te szwejostwo na poligon, na piechotę, przeczołgać po błocie, niech śpią w transzeji i mają zimne żarcie to może będą wiedzieć co to wojsko.

Lidlu

A co to ma wspólnego z Giżyckiem?

Generał

Skoro ZW z Bemowa zatrzymała to musi chodzić o jednostkę w naszym regionie