Podbiły województwo, teraz chcą podbić cały kraj. MTS Giżycko w MP juniorek młodszych

0

Po udanych rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim piłkarki ręczne MTS Giżycko zaczynają rywalizację w Mistrzostwach Polski.

Podopieczne Janusza Świętonia mogą pochwalić się tytułem Mistrza Warmii i Mazur juniorek młodszych. Decydujące spotkanie odbyło się 5 marca. Zawodniczki z Giżycka wgrały z MKS-em Truso Elbląg 24:22 (11:10). Był to o tyle szczególny mecz, że MTS rozegrał swoje pierwsze spotkanie na własnym boisku po odejściu zmarłego trenera i prezesa klubu, śp. Andrzeja Paszkiewicza. W hali MOSiR w Giżycku zjawiło się wielu kibiców oraz najbliższa rodzina byłego szkoleniowca, któremu zadedykowano triumf w rywalizacji z drużyną z Elbląga.

Teraz nadszedł czas na mecze z drużynami z całej Polski. Giżycki MTS, dzięki dobrym wynikom w województwie warmińsko-mazurskim, ma prawo rywalizować w 1/16 finału Mistrzostw Polski juniorek młodszych.

Szczypiornistki udały się do Buku, by zagrać trzy mecze grupowe w dniach 31 marca – 2 kwietnia. Rywalem Młodzieżowego Towarzystwa Sportowego w grupie D będą Bukowsko-Dopiewski KPR (gospodynie miniturnieju), MKS MOS Śląsk Wrocław oraz UKPR Agrykola Warszawa. Zespół miejscowy jest świeżo upieczonym mistrzem województwa mazowieckiego, podczas gdy drużyny z Wrocławia oraz Warszawy to odpowiednio trzecia siła na Dolnym Śląsku oraz druga na Mazowszu. Do następnej fazy mistrzostw kraju awansują po dwa z czterech zespołów z każdej grupy.

Trzymamy kciuki za zawodniczki z Giżycka!

MTS Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze