Podawał się za agenta CBA. Giżycczanka nie dała się oszukać

0

Coraz więcej osób słyszy jak działają oszuści i jak nie stać się ich ofiarą. Niestety przestępcy wyszukują coraz to nowsze metody oszustw. Wykorzystują zaufanie społeczeństwa do funkcjonariuszy, by wyłudzić pieniądze od starszych osób. Wczoraj giżyccy policjanci otrzymali informację od 66 – letniej mieszkanki Giżycka o takiej próbie.

Wczoraj, 24 lutego 2020 r. po południu na telefon stacjonarny 66-letniej mieszkanki Giżycka zadzwonił mężczyzna, który podawał się za funkcjonariusza Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Mężczyzna chcąc wzbudzić zaufanie kobiety przedstawił się i podał numer twierdząc, że jest to jego numer identyfikacyjny. Mężczyzna kontynuując swój przestępczy proceder poinformował, że na jej dane został zaciągnięty kredyt w kwocie 39 tysięcy złotych, sprawę prowadzi prokurator i potrzebne są jej dane do konta bankowego jak i sam numer rachunku aby zablokować transakcję. Giżycczanka zorientowała się, że mężczyzna chce uzyskać od nie wszelkie dane do konta i dokonać przestępstwa. Przerwała z nim rozmowę, o zdarzeniu powiadomiła Policję.

Pamiętajmy!

Funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! NIGDY też nie proszą o przekazywanie pieniędzy nieznanym osobom, nie proszą o dane kont bankowych, czy dane osobowe. Aby nie stać się ofiarą takiego przestępstwa nigdy nie podawaj przez telefon swoich danych. Nie informuj, w jakich bankach i na jakich lokatach gromadzisz oszczędności. Nie ufaj nieznanym rozmówcom. Pod żadnym pozorem nie pobieraj gotówki i nie przekazuj jej rzekomym policjantom. Po podejrzanym telefonie sprawdź, czy rozmowa jest zakończona, zadzwoń na numer 112 i powiadom o telefonie oszusta.

Źródło: KPP Giżycko
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze