Początek długiego weekendu na drogach regionu

0

Początek długiego majowego weekendu przyniósł wiele pracy policjantom na drogach regionu. Zadbali o to niestety m. in. nieodpowiedzialni kierowcy, którzy za kierownice swoich pojazdów wsiadali pod wpływem alkoholu. Policjanci wyciągnęli wobec nich surowe konsekwencje, tak jak wobec tych, którzy nie respektując przepisów ruchu drogowego, rażąco przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym.

Gdy jedni odpoczywają i realizują weekendowe plany wyjazdowe, inni – czyli m.in. policjanci – dbają o to, by na drodze do ich spełnienia nie stanęli nieodpowiedzialni i bezmyślni kierowcy. W piątek (28.04.2017) policjanci drogówki rozpoczęli działania „Majowy weekend”. W ich trakcie funkcjonariusze będą kontrolować m.in. prędkość i trzeźwość kierujących na drogach regionu.

Jak pokazują efekty ich pracy – takie działania są potrzebne i skuteczne. Od piątkowego popołudnia do niedzielnego poranka warmińsko-mazurscy policjanci zatrzymali 22 nietrzeźwych kierujących. Niestety nie obyło się w tym czasie bez poważnych zdarzeń drogowych – doszło do 8 wypadków, w których 7 osób odniosło obrażenia.

Ełk: Wypadek z udziałem motocykla i osobówki

Do groźnego zdarzenia drogowego w piątkowe popołudnie doszło także na ełckiej obwodnicy. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu wypadku wynika, że kierująca oplem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo motocykliście. Doszło do zderzenia pojazdów, w wyniku którego motocyklista przewrócił się na jezdnię. 27-latek w poważnym stanie został przetransportowany do szpitala. Kierująca oplem w chwili zdarzenia była trzeźwa i nie odniosła obrażeń. Zdarzenie spowodowało w tym miejscu utrudnienia dla kierowców Policjanci wyjaśniają teraz szczegółowo okoliczności tego zdarzenia.

Nidzica: Pijany motorowerzysta wjechał w auto

Kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara pieniężna grozi 22-latkowi za jazdę motorowerem pod wpływem alkoholu oraz spowodowanie kolizji. Do zdarzenia doszło wczoraj (29.04.2017) kilka minut po godz. 16:00 na ul. 1-go Maja w Nidzicy. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Opel Astra zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, aby ustąpić pierwszeństwa osobom znajdującym się na nim. Jadący tuż za oplem motorowerzysta nie zdążył wyhamować i uderzył w tył tego pojazdu. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości jego uczestników. Okazało się, że 22-letni kierowca motoroweru jest nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Poszkodowany kierowca jednośladu z urazem obojczyka i nogi został przetransportowany do szpitala w Działdowie. Mieszkaniec gminy Nidzica będzie odpowiadał za jazdę pod wpływem alkoholu oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara pieniężna.

Źródło: KWP Olsztyn (BP/AKdN/ICh/ID/MK/TM)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze