Pobili i okradli 27-latka. „Uderzali i kopali po całym ciele”

5

Na trzy miesiące do aresztu trafili dwaj mieszkańcy Giżycka zatrzymani przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. 

W sobotę  wieczorem (17 sierpnia 2019 roku) policjanci z Giżycka otrzymali zgłoszenie o pobitym i okradzionym mężczyźnie. 27-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Jak ustalili policjanci, poszkodowany został zaatakowany przez dwóch mężczyzn na ulicy. Sprawcy mieli uderzać go pięściami i kopać po całym ciele po czym zmusili go do udania się do miejsca zamieszkania pokrzywdzonego i oddania pieniędzy w kwocie 800 złotych, osobistego komputera oraz ubrań.

Mundurowi natychmiast przystąpili do poszukiwań napastników. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Policjanci zatrzymali jednego z mężczyzn podejrzewanego o dokonanie rozboju. Trafił on do policyjnej celi. Zebrany w tej sprawie przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów przestępstwa, za które grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Jak się okazało 35- latek czynu tego dopuścił się w warunkach recydywy i w jego przypadku granica ta może zostać podwyższona.

W toku sprawnych działań funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego KPP w Giżycku, niedługo po tym zdarzeniu został zatrzymany również drugi z mężczyzn. 24-latek również trafił za policyjne kraty.  Funkcjonariusze odzyskali też część skradzionego mienia.

Wobec obu podejrzanych na wniosek policji, prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku i mężczyźni trafili do aresztu na 3 miesiące.

Źródło: KPP Giżycko (mj/rj)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Kombatantów

Hehe frajerzy poszli siedzieć za parę set złoty na ponad 5 lat. Patole myśleli że to lata 80 gdzie Mietek.O szalał i każdy się bał. Te czasy się skończyły a ta cała gansterka Giżycka to pozery i sprzedawczyki ak wyrwie większy wyrok to sypie.

zbyszek z

Takich powinni na zawsze izolować ze społeczeństwa. Najlepiej gdzieś w obozach pracy żeby ich podatnicy nie musieli utrzymywać

Ja

Frajerzy zwykli. Oby wyrok z górnej półki dostali…

Gustawoo

W Giżycku nic się nie zmieniło.. ehh dobrze, że wyjechałem od tej patoli…

eem

Wszędzie tak jest tylko w małym mieście to znacznie widać -.-’