Do zdarzenia doszło w Ełku w okolicach rzeki. 15-latek z kolegą wybrali się tam na spacer. Zostali zaczepieni przez dwóch młodych chłopaków, jeden z nich rzucił w 15-latka puszką z piwem. Potem nastolatek został kilkukrotnie kopnięty i uderzony w głowę. Sprawcy zerwali mu także z szyi srebrny łańcuszek i uciekli. Przestraszony 15-latek powiadomił policjantów i poprosił ich o pomoc.

Policjanci już kilkanaście minut po zdarzeniu zatrzymali 16-latka odpowiedzialnego za ten czyn. Chłopak w chwili zatrzymania był pijany, badanie alkomatem wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie. Wykonując dalsze czynności w tej sprawie policjanci ustalili i zatrzymali także drugiego ze sprawców – 17-latka z Ełku.

16-latek za rozbój odpowie przez sądem rodzinnym i nieletnich. Natomiast 17-latkowi za to przestępstwo grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalili także, że jest on odpowiedzialny za wcześniejszą kradzież telefonu o wartości 700 złotych. W tej sprawie również usłyszał zarzut.

KWP Olsztyn/ak/in

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze