Do rękoczynów doszło w piątek 14 lipca w Zakładzie Transportu i Spedycji Lasów Państwowych w Giżycku. Dyrektor tej placówki został pobity, a powodem było wezwanie do zapłaty za blokadę sprzętu do pozyskiwania drewna w Puszczy Białowieskiej, jakie otrzymał jeden z działaczy Fundacji Las Naturalny.

Do sekretariatu ZTiS LP w Giżycku zgłosił się  działacz Fundacji Las Naturalny z prośbą o rozmowę z dyrektorem placówki, odnośnie otrzymanego wezwania do zapłaty za blokadę sprzętu do pozyskiwania drewna w Puszczy Białowieskiej.

Dyrektor Jerzy Rosiński zgodził się na rozmowę i zaprosił gościa do gabinetu. Rozmowa od początku była nieprzyjemna. Mężczyzna groził dyrektorowi Rosińskiemu paragrafami przepisów prawa unijnego oraz powiedział, że nie zgadza się z otrzymanym wezwaniem i porwał je na strzępy, po czym rzucił nim w twarz Rosińskiemu.

Dyrektor ZTiS LP w Giżycku natychmiast wyprosił mężczyznę z gabinetu, po czym nie spodziewając się zupełnie takiej sytuacji, został uderzony przez niego w twarz. W chwili napaści w gabinecie dyrektora obecny był jego zastępca, a przez otwarte drzwi gabinetu całą sytuację obserwowali również inni pracownicy Zakładu.

Po uderzeniu napastnik próbował opuścić gabinet dyrektora, jednak został zatrzymany przez jego zastępcę oraz pracowników działu technicznego. Na miejsce natychmiast została wezwana Policja, która spisała dane napastnika oraz zeznania poszkodowanego i świadków. Sprawa pobicia Dyrektora Zakładu Transportu i Spedycji Lasów Państwowych w Giżycku trafi do sądu.

Źródło: bialystok.lasy.gov.pl

2
Dodaj swój komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Obserwujący
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
jebańskigyttrr Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowsze najstarsze najwięcej głosów
Powiadom o
jebański
Gość
jebański

Mówisz o dyrektorze? 🙂

gyttrr
Gość
gyttrr

No w końcu ktoś się dobrał chu.owi do tyłka 🙂 Szkoda że tak słabo