Po służbie zatrzymali pijanego kierowcę

0

Dzielnicowa z Posterunku Policji w Wydminach oraz dwaj funkcjonariusze będąc po służbie w powrotnej drodze do domu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który miał 3 promile alkoholu w organizmie i do tego nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. 

Mł. asp. Iwona Stankiewicz jest dzielnicową w Posterunku Policji w Wydminach. Wczoraj (13.08.2019 r.) około godz: 23.00 wracał po służbie do domu, jechała z dwoma innymi funkcjonariuszami, którzy obecnie są na adaptacji zawodowej w giżyckiej komendzie.

Jadąc przez miejscowość Sucholaski gm. Wydminy przed nią z posesji na drogę wyjechała osobowa Honda. Kierowca tego auta prowadził pojazd po całej szerokości jezdni, zjeżdżał do boku, włączał kierunkowskazy, jechał wężykiem.

Policjantka wyprzedziła Hondę i zajechała kierowcy drogę. Kiedy kierowca się zatrzymał, wyłączyła silnik auta i odebrała kluczyki. Mężczyzna był tak pijany, że nie był w stanie rozmawiać i siedzieć w pionie. Bełkotliwie tłumaczył, że jedzie po żonę do pracy.

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 45-letni kierowca Hondy miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę „na podwójnym gazie”. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze