fot. WMOSG

Prawie 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miała mieszkanka powiatu węgorzewskiego. Kobieta tłumaczyła funkcjonariuszom SG, że wypiła tylko trzy piwka i wybrała się na zakupy.

Wczoraj około godziny 22.30 patrol Straży Granicznej zatrzymał w gminie Budry do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego marki Volkswagen Passat. Okazało się, że 31-latka była pijana.

Badanie alkomatem potwierdziło, że miała blisko 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Na początku mieszkanka powiatu węgorzewskiego, nie przyznawała się do spożywania alkoholu. Widząc jednak, że funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich nie dają wiary jej wyjaśnieniom, to w końcu powiedziała, że wypiła w domu tylko trzy piwka – informuje rzecznik prasowa warmińsko-mazurskiej straży granicznej mjr Mirosława Aleksandrowicz

Wsiadła za kierownicę i udała się do Węgorzewa. W dodatku nie jechała sama, pasażerem był 17-latek. A z tyłu na siedzeniach jeszcze czteropak piwa. Dalszą jazdę udaremnili jej funkcjonariusze Straży Granicznej.

Zamiast do domu trafiła na komendę powiatową policji w Węgorzewie, gdzie policjanci prowadzą dalsze czynności w sprawie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze