Po kontroli Straży Granicznej pracodawcy z powiatu giżyckiego grozi grzywna do 30 tys. złotych

15
fot. WMOSG

30 000 zł – tyle może zapłacić przedsiębiorca budowlany z powiatu giżyckiego. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Węgorzewie sprawdzili legalność zatrudnienia w firmie. Skontrolowali dokumenty 25 cudzoziemców.

Właściciel firmy budowlanej z powiatu giżyckiego naruszył przepisy dotyczące zatrudniania cudzoziemców w Polsce.

– Funkcjonariusze Straży Granicznej kontrolą objęli 25 pracowników, pochodzących z Gruzji, Ukrainy i Białorusi. Okazało się, że 4 Gruzinów i 2 Ukraińców zatrudnionych jest bez zezwolenia i na innych warunkach niż to określone było w zezwoleniu – przekazuje rzecznik prasowa warmińsko-mazurskiej straży granicznej mjr Mirosława Aleksandrowicz.

Stwierdzono również, że przedsiębiorca nie dopełnił obowiązku informacyjnego wobec właściwego urzędu o podjęciu i niepodjęciu pracy przez cudzoziemców.

Pracodawcy grozi grzywna do nawet 30 tys. zł.

(WMOSG)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

15 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Tst12

Ciekaw jestem jak SG to wykryła i po co to zrobili.

W kanadzie masa polakow pracuje nielegalnie na budowach i Kanadyjski rzad i ich sluzby wiedzą o tym ale przymykają oko bo jakby nie Polacy i inni nielaglnieni emigranci właśnie z Europy środkowej i wschodniej to nie byłoby komu tam robić na budowach. Kanadyjskie służby sprawdzają tylko BHP na budowie a nie interesuje ich czy ktoś ma papiery czy nie.

Olo

Gonić takich Polaczków a swoją drogą mam dość Ukraińców sami włączyliśmy się z pomocą dla nich nawet place za adopcje dziecka zgodziłam się na 3 lata ale zaczynam ich nie lubić rząd czas zwijać ich profity to nacja niedobra

Tst12

Zaczynasz ich nie lubić bo im pomagasz? Współczuję takiego myślenia. Pamiętaj że i Polacy moga być kiedyś w ich sytuacji.

Zk3na

W Sygnify 500+ i sami legalni 😉

Skutek

A Ty pewnie ciągle na zasiłku, i zapomogach
Załóż firmę i spróbuj ją prowadzić
Pis ……ska gni…..do

Eusebia

Uważaj na to co piszesz