Po kontroli stracili samochody

1

Dwa samochody osobowe oraz autobus zajęli funkcjonariusze KAS z Bezled w ciągu niecałego tygodnia.

Na służbie 14.06.2019r. około godz.22.00 do kontroli został wytypowany podróżny poruszający się samochodem marki PEUGEOT 307 na lokalnych tablicach rejestracyjnych, w wyniku kontroli funkcjonariusze ujawnili podwójną podłogę, do której można było się dostać odkręcając przednie fotele i blachę maskującą otwór o wymiarach 20×30 cm.  Aby łatwiej było wydobyć kontrabandę funkcjonariusze musieli wyciąć dodatkowy otwór w podłodze. Z uwagi na przeróbki konstrukcyjne i ujawnienie 483 paczki papierosów pojazd został zajęty jako dowód w sprawie karnej skarbowej

Około godz. 2.00 w nocy 18.06.2019r. do odprawy zgłosił się podróżny, który być może liczył, że o takiej porze funkcjonariusze nie skierują go do kontroli. Stało się inaczej. W VW Passacie, także na lokalnych tablicach, ujawniono, w specjalnie przysposobionych nadkolach, 256 paczek papierosów.  Kierowca do domu musiał udać się już bez samochodu, który zajęto jako dowód w sprawie.

Natomiast tuż po północy 20.06.2019r. skierowano do kontroli autobus, którym łącznie z kierowcą podróżowało 5 osób. W czasie kontroli okazało się, iż podróżni z wycieczki przywieźli 1040 paczek papierosów, które umieścili w nawiewach, klimatyzacji sufitowej oraz lodówce. W związku z tym, iż podróżni popełnili przestępstwo, musieli szukać innego środka komunikacji bowiem autobus pozostał na celniczym parkingu.

Źródło: Warmińsko-Mazurski Urząd Celno-Skarbowy

- R e k l a m a -
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
JA
JA
1 lipca 2019 03:37

WOLNOŚĆ GOSPODARCZA I SWOBODNY PRZEPŁYW TOWARÓW