Po alkoholu, z narkotykami i na zakazie. Policjanci podsumowali weekend na drogach powiatu

3

W miniony weekend giżyccy policjanci w trakcie wykonywania obowiązków służbowych przeprowadzili 52 kontrole drogowe. Zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców z zakazem, 1 kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość, jechał na zakazie i był poszukiwany oraz kierowcę z narkotykami.

Pierwszy nietrzeźwy kierowca wpadł w ręce policjantów w piątek (1 marca) na terenie gminy Ryn. Kierowca opla, na widok policyjnego radiowozu, dziwnie zachowywał się na drodze m.in. przyśpieszał i zwalniał. Został zatrzymany do kontroli. Za kierownicą siedział 60-latek. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach okazało się, że nie posiadał prawa jazdy, ponieważ miał je zatrzymane.

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w sobotę (2 marca). O nieodpowiedzialnym kierowcy został poinformowany dyżurny giżyckiej komendy, który na miejsce skierował patrol. Policjanci na miejscu zastali mężczyznę jadącego ciągnikiem, który holował inny pojazd. Informacja potwierdziła się, 36-letni kierowca ciągnika był pijany, miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, a także nie posiadał prawa jazdy, bo miał je wcześniej zatrzymane.

Inny kierowca rażąco przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym, w związku z czym został zatrzymany do kontroli drogowej. W trakcie czynności okazało się, że jest poszukiwany do odbycia 100 dni kary pozbawienia wolności. Kary mógł uniknąć, uiszczając zapłatę grzywny w wysokości 2000 złotych. Pomogła mu pasażerka, która karę opłaciła. Okazało się również, że kierowca posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do maja 2024 roku. Tłumaczył, że nie wiedział o zakazie, myślał, że przekroczył punkty karne.

Natomiast narkotyki posiadał kierowca vw golfa, który został zatrzymany do kontroli w Giżycku. 24-latek był trzeźwy, ale w swoim aucie miał 7 zawiniątek marihuany. Tłumaczył, że to jego, bo lubi palić dużo marihuany. Kierowca został zatrzymany. 

Ponadto w trakcie weekendu policjanci giżyckiej drogówki przeprowadzili 52 kontrole drogowe, ujawnili 39 naruszeń przepisów ruchu drogowego. 29 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość. Mundurowi zatrzymali także 6 dowodów rejestracyjnych, w tym za niewłaściwy stan techniczny i brak badań technicznych oraz przeprowadzili 48 kontroli stanu trzeźwości kierujących.

(źródło: KPP Giżycko) 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Porucznik S

Na ulicy Suwalskiej kierowcy jeżdżą jak szaleni. Trzykrotnie został bym potrącony na przejściu dla pieszych. Co robi Policja !!!

Porucznik S

Je pączki u Adama

Kurp

Trza pinindzy to i czepiajo sie.