Plantacja marihuany na terenie gminy Giżycko. Policjanci zabezpieczyli 28 krzaków konopi

0

Giżyccy policjanci w minionym tygodniu zabezpieczyli łącznie ponad 330 gramów marihuany i 28 krzaków konopi indyjskich, które rosły na jednej z posesji w gminie Giżycko. 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Giżycku w miniony piątek (24.08.2018 r.) ustalili, że na jednej z posesji gminy Giżycko pośród traw, znajduje się plantacja konopi indyjskich. Funkcjonariusze sprawdzili posesję i teren przyległy, ich przypuszczenia potwierdziły się. Na terenie posesji w doniczkach rosły krzewy konopi indyjskich w rożnej fazie wzrostu. Największe sięgały prawie 1 metra. Zabezpieczono 25 krzewów. Użycie testera narkotykowego potwierdziło, że to marihuana.

Dzień wcześniej, 23 sierpnia kryminalni zabezpieczyli 230 gramów marihuany i 3 krzaki konopi indyjskich w jednym z mieszkań na terenie powiatu. Mężczyzna, właściciel środków odurzających został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Przypominamy, że 21 sierpnia funkcjonariusze Referatu Patrolowo –  Interwencyjnego na terenie Rynu, podczas realizacji interwencji u jednego z mężczyzn ujawnili ponad 100 gramów marihuany, dwie wagi i pieniądze w kwocie ponad 500 złotych.

Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 330 gramów marihuany i 28 krzaków konopi indyjskich, z których można wyprodukować ponad pół kilograma suszu.

Dwaj zatrzymani mężczyźni zostaną pociągnięci do odpowiedzialności karnej w myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W sprawie uprawy konopi indyjskich zostało wszczęte dochodzenie. Za uprawę konopi grozi kara do 3 lat więzienia. Posiadanie znacznej ilości środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 10 lat.

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze