Do poważnego wypadku drogowego doszło wczoraj (02.10.2016) około godz. 11:30 w miejscowości Wydminy (powiat giżycki) na drodze W655. Kierujący samochodem VW Golf, którym kierował mieszkaniec gminy Wydminy na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka VW Sharanem, którym podróżowały cztery osoby, w tym dwoje dzieci w wieku dwóch i sześciu lat. Kierowca oraz pasażerowie VW Sharana z ogólnymi potłuczeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala w Giżycku, sześcioletnia dziewczynka doznała złamania obojczyka. Natomiast kierowca VW Golfa został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Ełku, gdzie stwierdzono u niego zwichnięcie stawu biodrowego. Jak się okazało mężczyzna był w stanie nietrzeźwości, a wynik badania wskazał, że miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci z Giżycka podczas minionego weekendu zatrzymali jeszcze dwóch nietrzeźwych kierowców. W niedzielny poranek kilka minut po godz. 7:00 w miejscowości Wilkasy 34–letni Adam W. – mieszkaniec gminy Giżycko – kierował citroenem w stanie nietrzeźwości. Wynik badania wskazał, że miał 1,5 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania.

Tego samego dnia – późnym wieczorem – około godz. 23:00 funkcjonariusze Straży Granicznej powiadomili oficera dyżurnego, że będąc po służbie zauważyli jadącego „wężykiem” kierującego samochodem Deawoo Lanos, który jechał z miejscowości Miłki w kierunku Giżycka. Dzięki czujności funkcjonariuszy Straży Granicznej pijany kierowca został zatrzymany na trasie Upałty-Siedliska. Kierowca wyczerpany prowadzeniem pojazdu zasnął za kierownicą swojego samochodu zaparkowanego na poboczu drogi.

KWP Olsztyn/(ID/JK/ICh/TM)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze