PKW do GIS: potrzebne procedury bezpieczeństwa podczas wyborów prezydenckich

0

Państwowa Komisja Wyborcza wystąpiła do Głównego Inspektora Sanitarnego z apelem o ustalenie procedur bezpieczeństwa na najbliższe wybory prezydenckie. Podobny apel do Ministra Zdrowia wystosowała Unia Metropolii Polskich.

W piśmie do GIS z dnia 31 marca przewodniczący PKW Sylwester Marciniak zwrócił uwagę, że „niezbędne stało się ustalenie przez organ właściwy w sprawach zdrowia publicznego stosownych procedur (zasad) dla organów wyborczych oraz innych osób uczestniczących w czynnościach związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem wyborów, w szczególności w zakresie zasad bezpieczeństwa koniecznych do zastosowania wobec wyborców, członków komisji wyborczych, mężów zaufania oraz obserwatorów, a także zasad bezpieczeństwa koniecznych do zastosowania w procedurze głosowania korespondencyjnego”.

Szef PKW poinformował też, że w związku z licznie napływającymi pismami od jednostek samorządu terytorialnego, komitetów wyborczych, organizacji i obywateli, Państwowa Komisja Wyborcza, jako organ powołany do sprawowania nadzoru nad przestrzeganiem prawa wyborczego jest zobowiązana do działania na podstawie obowiązujących w tym zakresie przepisów prawa.

kurier.pap.pl

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze