PitStop w Giżycku: za darmo skontrolują stan techniczny samochodów

1

Bezpłatna kontrola stanu technicznego samochodów i konsultacje z fachowcami, a to wszystko w ramach wydarzenia promującego bezpieczeństwo drogowe. W najbliższy czwartek 23 maja do Giżycka zawita ekipa ProfiAuto PitStop, aby udzielić tamtejszym kierowcom informacji na temat kondycji ich pojazdów i zachęcić do regularnych kontroli stanu technicznego auta.

ProfiAuto PitStop to bezpłatna akcja, która każdego roku odbywa się w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce. W Giżycku pojawi się z inicjatywy sklepu motoryzacyjnego Auto Lech. Stan techniczny swojego auta będzie można sprawdzić na parkingu przy Biedronce, ul. 1 Maja 38, w godzinach od 10 do 16.

– W mobilnym punkcie serwisowym robimy przegląd układów i części, które bezpośrednio przekładają się na bezpieczeństwo i komfort jazdy. W ramach akcji sprawdzamy, jak wygląda zawieszenie, kontrolujemy akumulator, ciśnienie i stan bieżników opon, oświetlenie czy wycieraczki. Zwracamy też uwagę na jakość płynów eksploatacyjnych. Badamy temperaturę wrzenia płynu hamulcowego oraz krzepliwość płynu chłodniczego. Jak sama nazwa akcji wskazuje, całość odbywa się ekspresowo i profesjonalnie – mówi Mariusz Maksym, ekspert techniczny ProfiAuto.

Tylko w ubiegłym roku podczas akcji PitStop mechanicy ProfiAuto Serwis sprawdzili kondycję blisko 6500 aut, a ponad 2100 kierowców zgodziło się anonimowo udostępnić wyniki przeglądów ich samochodów na potrzeby corocznego zestawienia. Więcej niż połowa pojazdów wymagała wizyty w warsztacie w celu usunięcia usterek. To pokazuje, jak wiele jest jeszcze do zrobienia w zakresie uświadamiania kierowcom relacji pomiędzy stanem technicznym samochodu a bezpieczeństwem na drogach.

– Kierowcy powinni regularnie sprawdzać stan techniczny swoich samochodów, bo bezpieczeństwo podczas jazdy to podstawa. Nie ma do tego lepszej okazji niż PitStop, czyli akcja, podczas której można zrobić to ekspresowo i zupełnie za damo. W trakcie kontroli odpowiemy na pytania kierowców i podpowiemy, jakie elementy mogą kontrolować samodzielnie, a z czym powinni udać się do mechanika. Dlatego zachęcamy kierowców do udziału w bezpłatnej akcji PitStop i konsultacji z naszymi fachowcami – mówi Jakub Rogulski z Auto Lech, sklepu motoryzacyjnego należącego do sieci ProfiAuto.

Poza profesjonalnym formularzem z przeprowadzonej kontroli, każdy uczestnik wydarzenia otrzyma również motoryzacyjny upominek. Organizatorami akcji PitStop są: marka ProfiAuto, sklep motoryzacyjny Auto Lech, firmy ATE, Denso, Eni, MANN-FILTER, Osram, Valeo oraz Varta.

inf. prasowa

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Greg

Warto by było to w yanosiku zgłosić, żeby więcej ludzie wiedziało