Pisz:Po łupy przyjeżdżał… koniem z wozem

0

Piscy śledczy wyjaśnili  trzy sprawy dotyczące kradzieży i kradzieży z włamaniem, do których doszło w ubr.  Wówczas nieznany sprawca dostał się do altanki na działce rekreacyjnej, do przyczepy campingowej i do niezamieszkałego domu jednorodzinnego w Piszu. Kryminalni ustalili, że sprawcą tych czynów jest 20-letni mieszkaniec piskiej gminy, dobrze znany funkcjonariuszom.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci wyjaśnili, że  20-latek w kwietniu 2015 roku dostał się do altanki na działce rekreacyjnej w Piszu, skąd ukradł agregat  prądotwórczy o  wartości 1500 złotych. Mężczyzna wyjaśnił kryminalnym, że agregat ten sprzedał za 500 złotych.

Śledczy ustalili  także, że ten sam 20-latek w czerwcu ubr. wybił szybę w przyczepie campingowej stojącej na działce rekreacyjnej w Piszu i wszedł do środka. Mężczyzna zabrał stamtąd jedynie radio o wartości 50 złotych, bo, jak twierdził właściciel, nie było tam żadnych wartościowych przedmiotów.

W trakcie wykonywanych czynności kryminalni  ustalili, że zatrzymany mieszkaniec piskiej gminy jest także sprawcą włamań i kradzieży do domu jednorodzinnego w Piszu. Budynek ten jest jeszcze niezamieszkały, ale w trakcie prac wykończeniowych. Jak wyjaśnili policjanci 20-latek odwiedzał ten dom od października 2014 roku do marca 2015 roku. Wyniósł stamtąd wiele wartościowych rzeczy,  m.in.: grzejniki,  urządzenia elektryczne, glazurę, terakotę, panele podłogowe, sedesy, a nawet okna. Dodatkowo z garażu zabrał hydrofor, silnik elektryczny oraz leżące na posesji bale dębowe. Wartość skradzionych przedmiotów właściciel oszacował na kwotę ponad 30.000 złotych.

Zatrzymany mężczyzna powiedział policjantom, że rzeczy wyniesione z tego domu chował w pobliskim lesie, a następnie sukcesywnie je stamtąd zabierał. Ze względu na to, że tych skradzionych przedmiotów było tak dużo, przyjeżdżał po nie koniem z wozem, który wówczas jeszcze posiadał.

20-latek przyznał się do postawionych mu zarzutów.

Teraz  grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

KWP OLSZTYN

asz/in

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze