Trzech kierowców, którzy zlekceważyli przepisy drogowe w zakresie dopuszczalnej prędkości na terenie powiatu giżyckiego, stracili prawo jazdy na trzy miesiące.

Pierwszym piratem okazał się kierowca Kia Ceed, 33-letni mieszkaniec powiatu ostródzkiego. Jadąc przez miejscowość Skop mężczyzna miał na liczniku 98 km/h przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h w obszarze zabudowanym. Za popełnione wykroczenie policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 400 zł.

Kilka minut później to samo wykroczenie popełnił kierujący samochodem marki Ford, 35-letni mieszkaniec Giżycka, który jechał z prędkością 101 km/h. Mundurowi ukarali go 400-złotowym mandatem karnym oraz 10 punktami karnymi.

Kolejne wykroczenie popełnił zatrzymany do kontroli kierowca Nissana, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 52 km/h. Kierującym okazał się 37-letni mieszkaniec Giżycka, który za złamanie przepisów na drodze został ukarany 400-złotowym mandatem karnym.

Trójkę nieodpowiedzialnych kierowców spotkała jeszcze jedna dolegliwość – na najbliższe trzy miesiące zatrzymano im prawo jazdy.

Jeżeli pomimo zakazu w tym okresie kierowca zostanie zatrzymany do kontroli podczas kierowania  pojazdem, trzymiesięczny okres zakazu zostanie przedłużony do sześciu miesięcy. W przypadku, gdy kierowca ponownie zlekceważy ten zakaz i wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Anonimowo

Super mniej wariatow na drodze