Piłkarz reprezentacji Polski uznany winnym pobicia. Do zdarzenia doszło w powiecie giżyckim

0

Sąd Okręgowy w Olsztynie w dniu 24 października 2022 r. utrzymał w mocy wyrok skazujący Kamila G. na karę 10 tys. zł grzywny za co najmniej dwukrotne uderzenie pokrzywdzonego mężczyzny w twarz i popchnięcie go na ziemię. Wyrok w tej sprawie jest prawomocny.

17 maja 2021 r. do Sądu Rejonowego w Giżycku wpłynął prywatny akt oskarżenia przeciwko Kamilowi G. dotyczący czynu z art. 157 par. 2 Kodeksu karnego. Mianowicie, Kamil G. został oskarżony o to, że w dniu 23 maja 2020 w jednej z miejscowości na terenie gminy Ryn, co najmniej dwukrotne uderzył w twarz pokrzywdzonego mężczyznę oraz popchnął go na ziemię, co skutkowało upadkiem pokrzywdzonego i powstaniem u niego lekkich obrażeń ciała.

W uzasadnieniu prywatnego aktu oskarżenia wskazano m.in., że pokrzywdzony mężczyzna w maju 2020 r. wypoczywał na Mazurach. Feralnego dnia, spacerując w godzinach wieczornych w okolicy jednej z miejscowości na terenie gminy Ryn, zauważył na jednej z posesji domek dla dzieci. Pokrzywdzony wykonał z odległości około 100 metrów zdjęcie domku, które miało posłużyć mu jako inspiracja. Tymczasem z posesji, na której stał sfotografowany domek podbiegł do niego nieznany mu wówczas mężczyzna, zażądał zwrotu telefonu, a następnie uderzył go i popchnął na ziemię. Tym atakującym mężczyzną okazał się Kamil G. Finalnie pokrzywdzony złożył w tej sprawie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Jednakże z uwagi na to, że czyn zarzucany Kamilowi G. ścigany jest z oskarżenia prywatnego, postępowanie prokuratorskie w tej sprawie zostało umorzone – przekazał sędzia Adam Barczak, Rzecznik Prasowy do spraw karnych Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Sąd Rejonowy w Giżycku wyrokiem z dnia 21 czerwca 2022 r. uznał Kamila G. za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu i skazał go za to na karę 10 tys. zł grzywny. Sąd orzekł na rzecz pokrzywdzonego także nawiązkę w kwocie 5 tys. zł.

Sąd Rejonowy w Giżycku w pisemnym uzasadnieniu wyroku wskazał, że oskarżony przez okres przeszło dwóch lat nie wyraził skruchy i nie przeprosił pokrzywdzonego. Sąd uznał, że społeczna szkodliwość czynu oskarżonego jest znaczna – wyjaśnia sędzia Adam Barczak.

Obrońca oskarżonego zaskarżył powyższy wyrok, wnosząc o uniewinnienie Kamila G.

Sąd Okręgowy w Olsztynie w dniu 24 października 2022 r. utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji. Tym samym Sąd odwoławczy uznał ustalenia Sądu Rejonowego za w pełni prawidłowe, a wymierzoną Kamilowi G. karę za adekwatną do znacznego stopnia winy oraz społecznej szkodliwości czynu oskarżonego.

Źródło: Sąd Okręgowy w Olsztynie 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze